Rychlý přehled 10/12/2012: ČD Cargo chystá bolestivou restrukturalizaci

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Říjnové průmyslové výsledky nejsou příliš pozitivní

V eurozóně průmysl nadále upadá a do černých čísel se dostal jen díky pozitivně nastavenému kalendáři, který nabídl meziročně o 3 pracovní dny navíc. Takové jsou výsledky říjnové průmyslové výroby.  Z globální ekonomiky ovšem plynou pozitivní signály, které by mohly mít ve svém důsledku kladný vliv na český průmysl v budoucnu. Uvedlo dnes v tiskové zprávě MPO.

Restrukturalizace ČD Cargo ponese mnohé oběti

Z aktuálních 9,5 tisíce zaměstnanců a 30 tisíc vagónů by v ČD Cargo mohlo v příštím roce zůstat pouhých 7,3 tisíce zaměstnanců a 25 tisíc vagónů. Prodat by se mělo 87 nadbytečných lokomotiv. Přesný počet propuštěných zaměstnanců bude znám až po skončení všech jednání s odboráři, kterým se masivní propouštění samozřejmě nelíbí a argumentují svůj postoj snížením stejné proporce tržeb. „Návrh (na propuštění) v plánu máme, ale projednáváme ho s ostatními účastníky,“ připustil člen představenstva ČD Cargo Petr May. Informoval server iDnes.cz.

Stavba silnice I/11 bude pokračovat

A to přesněji úsek mezi Opavou a Ostravou. Na projíždějící řidiče a obyvatele této oblasti tak snad již brzy čeká pohodlnější život. Úseku hrozilo, že jeho dostavba bude díky rozsáhlým škrtům přerušena. „Zaplať pánbůh se pokračuje. Doprava je v obci velmi hustá, každým rokem je to o chlup horší. Pro chodce je to velmi nebezpečné. Především kvůli dopravě zavádíme bezpečnostní prvky,“ popisuje situaci na I/11 místostarosta Velké Polomi Tomáš Lazecký. Informoval web iDnes.cz.

Opel uzavírá další továrnu

Po továrně v belgických Antverpách rozhodlo vedení německé automobilky o uzavření další ze svých továren, tentokrát v Bochumi. O práci tak přijde do roku 2016 dalších 3 000 zaměstnanců. Odbory se snaží masivní propouštění zmírnit, ale vzhledem k situaci, kdy se jedná o záchranu německého Opelu vlastněného americkým General Motors, mnoho asi nezmůžou. „Musíme být efektivnější. Budeme muset vystačit s nižším počtem zaměstnanců,“ prohlásil Vícepředseda GM Steve Girsky. Informoval server iDnes.cz.

Kazachstán má v úmyslu vypovědět Rusku smlouvu

Nájemní smlouvu vztahující se k pronájmu kosmodromu Bajkonur na území Kazachstánu, která má platnost do roku 2050, by rádi Kazachstánci vypověděli. Rusko, které platí za pronájem ročně přes 2 miliardy korun a dalších 160 milionů do kosmodromu investuje, s plány Kazachstánu spřízněno není a považuje tyto plány za vyjednávací taktiku. „Zvažujeme možnost výpovědi nájemní smlouvy vztahující se k městu Bajkonur, které by se mohlo vrátit pod správu Kazachstánu. Rázem takovou operaci samozřejmě bez velkých škod zařídit nelze, ale po etapách je to možné,“ prohlásil šéf kosmické agentury Kazmokosmos Talgat Musabajev. Informoval server IHned.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...