PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Rockwell Collins koupí B/E Aerospace

Výrobce leteckých součástek Rockwell Collins Inc. se dohodl na koupi výrobce vnitřků letadel B/E Aerospace Inc. za 6,4 miliardy USD (1583,9 miliardy Kč). Rockwell Collins tak rozšíří nabídku produktů, které dodává velkým výrobcům komerčních a firemních letadel, a rozšíří svoji zákaznickou základnu.

Rockwell zaplatí za jednu akcii B/E Aerospace 62 dolarů, z toho 34,1 dolaru v hotovosti a zbytek ve svých akciích, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou představuje zisk 22,5 procenta. Převezme také dluh ve výši 1,9 miliardy USD.

Sloučení by mělo přinést roční úspory zhruba 160 milionů USD. Zvýší také zisk na akcii o nejméně deset procent.

Firma Rockwell Collins vyrábí leteckou elektrotechniku, systémy kontroly letu a připojení v kabině. Tržní hodnota firmy je zhruba 11 miliard USD, což je více než dvojnásobek hodnoty B/E Aerospace, která činí 5,1 miliardy USD. B/E Aerospace je předním výrobcem sedadel, kuchyněk, osvětlení a dalších systémů pro letouny, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zdroj: http://newsroom.toyota.eu/
Toyota bude investovat do výroby v Polsku další čtyři miliardy Kč

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých...

Zavřít