PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Řetězárna Česká Ves chce dál zkvalitňovat produkci

Společnost Řetězárna z České Vsi na Jesenicku loni zdvojnásobila investice na 65 milionů korun, aby snížila náklady na výrobu a dál zkvalitnila produkci řetězů. ČTK informaci získala z výroční zprávy tohoto předního tuzemského výrobce řetězů a taženého drátu, který většinu produkce vyváží do zahraničí.

Předseda představenstva Řetězárny Igor Lukáš ve výroční zprávě uvedl, že mezi hlavní loňské investice patřil nákup tří žíhacích pecí, díky nimž firma nemusí převážet mořený drát do Třineckých železáren a zpět. Společnost pořídila také nové svářecí stroje a zahájila stavbu nové haly pro skladování žíhaného drátu.

Řetězárně loni stagnovaly tržby na úrovni 415 milionů korun. Důvodem byla slabší poptávka po řetězech, která souvisela s nižší těžbou uhlí. Zisk společnosti mírně vzrostl z 12,4 milionu korun v roce 2015 na 12,8 milionu korun.

Řetězárna loni vyvezla řetězy do 46 zemí, kde za ně utržila bezmála 334 milionů korun. Pokles vývozních cen snížil podíl exportu na celkovém prodeji o půl procentního bodu na hodnotu 80,7 procenta. Na tuzemském trhu se prodej Řetězárny v loňském roce meziročně zvýšil o 7,5 procenta na 81,2 milionu korun.

Světová finanční a hospodářská krize výrazně poznamenala hospodaření Řetězárny už v roce 2009. Společnost tehdy vykázala meziroční propad prodeje o 40 procent. V letech 2010 a 2011 se jí díky novým investicím do technologií podařilo zvýšit prodej o 43 procent a v roce 2012 o deset procent. V následujících třech letech ale tržby Řetězárny kvůli nižší poptávce opět klesly.

Majoritním vlastníkem Řetězárny jsou s podílem 51 procent akcií Třinecké železárny. Zbývajících 49 procent akcií vlastní osm fyzických osob. Řetězárna loni zaměstnávala v průměru 244 pracovníků.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavební veletrhy v Brně navštívilo stejně lídí jako loni

Na čtyřdenní Stavební veletrhy Brno a další akce na brněnském výstavišti zavítalo odhadem přes 45.000 lidí, řekla dnes ČTK mluvčí...

Zavřít