Putovní výstava Svět vědy začne ve Frýdku-Místku

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Ve městech Moravskoslezského kraje se koná výstava Svět vědy. Jedná se o putovní výstavu, jejíž první zastávkou bude Frýdek-Místek.

Výstavu s názvem Svět vědy pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava na základě kampaně Zlepši si techniku. Cílem expozice je informovat veřejnost o historii, ale i současnosti vědy. Upozorňovat na vynálezy, které lidem mění život a na osobnosti, které za jejich vznikem stojí.

Výstavu Svět vědy mohou zájemci navštívit od příštího týdne ve Frýdku-Místku. Zdroj: Pixmac.cz
Výstavu Svět vědy mohou zájemci navštívit od příštího týdne ve Frýdku-Místku. Zdroj: Pixmac.cz

Návštěvníci Světa vědy se mohou podívat na alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a další praktické ukázky vědeckých a výzkumných prací. Výstava je rozdělena na tři části. V první jsou umístěny informace o životě vědců a jejich objevech, ve druhé najdou návštěvníci interaktivní exponáty. Posledním tematickým celkem jsou výsledné práce studentů na téma Svět vědy.

V Ostravě zhlédlo expozici asi sedm a půl tisíce lidí a nyní jsou pořadatelé připraveni výstavu přemístit do dalších míst Moravskoslezského kraje. Od příštího týdne ji mohou zájemci navštívit na Střední průmyslové škole, Obchodní akademii a Jazykové škole Frýdek-Místek. Výstava tam potrvá do 17. listopadu 2013. Vstup je zdarma. Do konce roku se pak uskuteční v Novém Jičíně, Bruntále a Českém Těšíně.

Další informace jsou uvedeny na webových stránkách.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...