PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Prym Consumer rozšíří výrobu a příjme 20 zaměstnanců

Společnost Prym Consumer CZ ve Zlivi na Českobudějovicku vyrábějící ruční šicí jehly či špendlíky rozšíří letos výrobu o konektory pro automobilový a elektrotechnický průmysl. Přijme 20 nových zaměstnanců. Loňský obrat firmy činí čtvrt miliardy korun, provozní výsledek 1,6 milionu korun. ČTK to dnes řekl jednatel společnosti Miroslav Lácha. Firma, která patří do německého holdingu William Prym, letos zvedla svým 200 zaměstnancům mzdy o pět procent, loni platy vzrostly o 2,5 procenta.

Výroba konektorů pro automobilový a elektrotechnický sektor zahrnuje procesy od vstřikování plastů až po konečnou, převážně automatickou montáž. „Velmi dynamicky se rozvíjí. Výroba těchto produktů se přesunula ze dvou závodů v Německu. Prosadit rozhodnutí o přesunu výroby do Zlivi bylo extrémně náročné,“ řekl ČTK Lácha.

Kvůli rozšiřování výroby hledá firma jak vyučené, středoškolsky a vysokoškolsky vzdělané techniky, tak i méně kvalifikované dělníky. Shání asi 20 zaměstnanců. Firma začala vyrábět i konektory do tiskáren. Jinak společnost dělá hlavně ruční šicí a řemeslnické jehly, kalené ocelové špendlíky, špendlíky se skleněnou hlavičkou, hroty a navlékače nití.

„Ještě před 12 lety měla firma 30 milionů ztrátu, ze dvou továren jsme jednu zavřeli, 100 lidí propustili a bojovali s Čínou. Mezitím všechny naše evropské konkurenty Čína přetlačila, my jsme to ustáli a začínáme se ekonomicky zvedat,“ řekl Lácha.

V Prym Consumer CZ uzavřeli novou kolektivní smlouvu. Mzdy letos vzrostly v průměru o pět procent. Podle Láchy to souvisí s rozšířením výroby. „V nárůstu je obsaženo navýšení základních mezd a prémií všech zaměstnanců, byl navýšen příplatek za práci ve dnech pracovního klidu a polepší si i zaměstnanci pracující ve vícesměnných provozech. Muži i ženy bez rozdílu. Nárůst mezd a další výhody ve formě příplatků a benefitů lze označit za nadstandardní,“ řekl ČTK Jan Švec, zmocněnec Krajského sdružení odborového svazu KOVO Jihočeského kraje. Firma dotuje i autobusovou linku, která zaměstnance dopraví z Českých Budějovic do areálu podniku na okraji Zlivi.

Výrobní závod Prym Consumer CZ byl postaven „na zelené louce“ ve Zlivi u Českých Budějovic v roce 1996, v roce 2008 se rozšířil o další výrobní halu. Podle Láchy klade firma důraz na vysokou produktivitu práce, inovace a minimalizaci vlivů na životní prostředí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Automobilka Iveco dostala povolení ke koupi českého dealera Komersia

Italská automobilka Iveco může koupit svého českého dealera nákladních vozů Komersia auto. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)....

Zavřít