PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Průmyslová zóna Bystřice n.P. by mohla být obsazena do konce roku

Průmyslová zóna Bystřice nad Pernštejnem by mohla být brzo obsazena. Město už letos rozhodlo o prodeji deseti hektarů pozemků, na stole má ještě žádosti od dalších tří menších firem. Zastupitelstvo by o nich mohlo projednat v prosinci. Pokud je schválí, bude průmyslová zóna plná, řekl dnes ČTK bystřický místostarosta Josef Vojta. Pracovní místa bude region potřebovat kvůli chystanému zavírání uranového dolu v nedaleké Rožné.

„Myslím, že v Bystřici máme na tu zaměstnanost a podnikání celkem našlápnuto,“ řekl Vojta. Největším novým investorem v zóně je výrobce autodílů Cooper Standard Automotive, který od města ve dvou etapách koupil osm hektarů půdy. Od července na nich staví závod, který by měl podle vyjádření firmy v následujících čtyřech letech postupně zaměstnat 450 lidí. „Staví se tam usilovně, každý den něco přibude,“ uvedl Vojta. První pracovníci by měli v tomto závodě pracovat od jara 2017.

Další dva hektary pozemků v zóně získala bystřická firma Reap se strojírenským zaměřením, která by podle Vojty měla výhledově zaměstnávat 60 až 100 lidí. O zbývající místo v průmyslové zóně by se měly podělit tři menší místní podniky. Další tři menší firmy od bystřické radnice získaly místo pro podnikání jinde, a to v části města Domanínek.

V průmyslové zóně ještě radnice do příštího léta postaví novou obslužnou komunikaci a dokončí technické sítě k pozemkům. Na tuto stavbu, na niž má slíbených 17 milionů korun státní dotace, teď vybírá dodavatelskou firmu.

V dole Rožná s letoškem skončí aktivní těžba. Z 800 zaměstnanců těžebního závodu by pak mělo ztratit práci 200 až 300. V Bystřici nad Pernštejnem bylo letos v září bez práce 406 lidí a podíl nezaměstnaných tam činil 7,2 procenta. Volných míst evidoval úřad práce ve městě 32. Ve zbývajících městech Žďárska byla nezaměstnanost nižší.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Portugalská Mota-Engil nedokončí obchvat Třince

Portugalská firma Mota-Engil Central Europe nedokončí stavbu obchvatu Třince. Stavbaři přestali stavět druhý úsek mezi Oldřichovicemi a Bystřicí, který měl...

Zavřít