PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Průmyslová produkce rostla i v srpnu, stavebnictví se tolik nedařilo

Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostla v srpnu meziročně průmyslová produkce o 1,6 procenta. Stavebnictví však zaznamenalo pokles o 8,1 procenta. Zvýšil se vývoz a mírně i dovoz, a to o 1,9 a 0,1 procenta.

Podle červencových předpokladů se českému průmyslu dařilo. Po očištění od počtu pracovních dní vzrostla průmyslová produkce v srpnu oproti loňskému roku o 4,2 procenta. Meziměsíčně se zvýšila o 4,7 procenta. Nejvíce k růstu přispěla výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů, výroba pryžových a plastových výrobků a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků. Naopak průmyslová výroba klesla v odvětvích těžba a dobývání, výroba chemických látek a chemických přípravků a výroba strojů a zařízení.

Českému průmyslu se v srpnu opět dařilo. Zdroj: Pixmac.cz

Českému průmyslu se v srpnu opět dařilo. Zdroj: Pixmac.cz

Srpnové výsledky navázaly na červencový růst. A oživila se výrobní aktivita. „Jedná se však o velmi křehké oživení, které je závislé na dalším vývoji u našich partnerů, zejména v Německu. Na pokračování pozitivního vývoje ukazuje nárůst nových zakázek, zejména ze zahraničí,“ sdělil ředitel ekonomických analýz Ministerstva průmyslu a obchodu Jaroslav Vomastek. Podle něj ale nadále zůstává problematická situace na evropských automobilových trzích. Stagnuje totiž registrace nových vozů.

V srpnu pokračoval meziroční pokles produkce inženýrského stavitelství, snížila se i produkce stavitelství pozemního.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Doprovodný program strojírenského veletrhu a další zajímavosti

Mezinárodní strojírenský veletrh přináší kromě setkání odborníků, přednášek a konferencí i program doplňující oborové prezentace. Představuje nejnovější trendy ve strojírenských...

Zavřít