Profika na MSV představí robotické buňky i nové CNC stroje od HYUNDAI WIA a Hanwha

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Společnost Profika, která se specializuje na prodej CNC strojů, uvede na Mezinárodním strojírenském veletrhu tři technické novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum a soustruh od HYUNDAI WIA a dlouhotočný automat od výrobce Hanwha. Profika představí i své vlastní robotické buňky.

Mezinárodní strojírenský veletrh je jednou z prvních velkých akcí, které se v oboru konají po pauze vynucené epidemií covid 19. „Cítíme, že lidé stále stojí o osobní kontakt, který jim dlouhé měsíce chyběl. S účastí jsme neváhali, nechyběli jsme nikdy od roku 1992, kdy firma vznikla. Osobní kontakt je totiž nenahraditelný. Vidět nový stroj v katalogu nebo na online prezentaci je přeci jen jiné, než ho spatřit naživo. Člověk pak vidí, jak je stroj zpracovaný, může si lépe představit jeho mohutnost a samozřejmě se u nás může i osobně pobavit s techniky a technology o možnostech jednotlivých strojů,“ uvádí Jakub Kaufman ze společnosti Profika, která bude mít na MSV stánek 081 v pavilonu P.

Kaufman se ve firmě soustředí na rozvoj robotizace, která také získá své zastoupení. Profika veřejnosti představí in-house vyvíjené a vyráběné univerzální robotické buňky. Jedná se o dvě novinky mezi univerzálními buňkami, které nabízí rychlou, snadnou a efektivní robotizaci, a to již od menších a středních výrobních kapacit.

Česká premiéra pro tři CNC stroje

Profika jako výhradní dealer CNC strojů HYUNDAI WIA pro český a slovenský trh uvede na MSV hned dvě novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum KF5600II a kompaktní CNC soustruh řady SE2200.

KF5600II je vertikální frézovací centrum, které je svou mohutnou konstrukcí dimenzované do nepřetržitých provozů a lze ho z důvodu jednoduchého programování využít i v malosériové výrobě a nástrojárnách. Litinové lože je navržené pomocí analýzy „metodou konečných prvků“ pro eliminaci vibrací, vykazuje velice dobré vlastnosti pro eliminaci snížení deformací z točivého a ohybového momentu, stejně jako při absorpci rázových šoků. CNC soustruh s typovým označením SE2200LMS je kompaktní soustružnické centrum s protivřetenem a poháněnými nástroji. Šikmé lože se sklonem 30° umožňuje pracovat s vyššími řeznými podmínkami, slouží k lepšímu odvodu třísek i snadnější přístup do pracovního prostoru pro seřizování.

Pozadu nezůstane ani jihokorejský výrobce Hanwha Machine Tool, od kterého Profika představí dlouhotočný automat XP32S. Jde o vysoce produkční stroj pro tyčový materiál do průměru 32 mm. Jedinečná konstrukce upnutí materiálu v hlavním vřetenu a vodícím karbidovém pouzdru splňuje všechny požadavky na přesnost, stabilitu při obrábění a rychlost. Dvojité vedení materiálu v hlavním vřetenu a vodícím pouzdru snižuje vibrace a tím zvyšuje životnost nástrojů.

„Oba výrobci mají všechny stroje skladem. Dodávka a ani doprava techniky na veletrh nejsou ohroženy, zájemci tak všechny stroje i robotické buňky určitě uvidí,“ slibuje Kaufman.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...
Profika s.r.o.
Profika s.r.o.
Zastupujeme výhradně v České a Slovenské republice, jako jeden z nejstarších evropských dealerů, jihokorejského výrobce vysoce přesných CNC strojů HYUNDAI WIA. Jedná se o technicky špičkové CNC soustruhy a CNC obráběcí centra. Zároveň výhradně zastupujeme i jihokorejského výrobce super přesných CNC dlouhotočných automatů HANWHA Precision Machinery a jihokorejského výrobce vodního abrazivního paprsku, firmu TOPS.

Reklama