PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Prodej aut v Evropě nadále klesá, ale Škoda zaznamenala rekordní měsíc

Zájem o koupi nového auta v Evropě klesá už 11. měsíc v řadě. Statistiky za srpen nejsou růžové – zaznamenaly meziroční pokles o téměř 9 %. V červenci byl přitom naměřen pokles o více než procento nižší. Data zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

prodeje aut v Evropě klesají

Prodeje aut v Evropě klesají. Zdroj: ACEA

Dvouciferný meziroční pokles zájmu o nové automobily zaznamenala především Itálie a Francie. Kladná čísla naopak vykázal trh ve Španělsku a stagnující statistiku zase Velká Británie. Ve vyspělých západních zemí je rostoucí jen trh Velké Británie – za 8 měsíců letošního roku zaznamenal meziroční růst přes 3 %. Opačné statistiky ukazuje trh v Itálii, a to pokles atakující 20 %. Nejhůře je na tom letos v Evropě Řecko a Portugalsko s meziročním poklesem přes 40 %.

Česká republika vykázala v srpnu meziroční pokles počtu nově registrovaných vozů hodnotou 6,5 %. Za 8 měsíců letošního roku však český trh zaznamenal meziroční nárůst o 3,6 %.

V Evropské unii se v letošním roce daří automobilce Audi. Lehce nad nulou je také česká Škoda. Německý Volkswagen však poklesl o více než 2 %. Ostatní velcí hráči, jako je Peugeot, Citroen, Renault či Opel, plní statistiky za 8 měsíců letošního roku meziročně dvouciferným poklesem.

Automobilka Škoda zaznamenala rekordní srpen

Česká automobilka Škoda v srpnu zvýšila své celosvětové dodávky zákazníkům o 12,1 % oproti stejnému měsíci minulého roku. Celkem dodala přes 67 tisíc automobilů, což je nejlepší srpnový výsledek v historii podniku.

„Navzdory zhoršujícím se ekonomickým podmínkám jsme se téměř ve všech regionech vyvíjeli lépe než trh. Celkově tedy můžeme být s našimi výsledky za prvních osm měsíců roku 2012 spokojeni. Pevně doufáme, že i v nepříznivých podmínkách budeme nadále schopni dosahovat růstu,“ komentoval výsledky Škody člen jejího představentsva Werner Eichhorn.

Škoda v srpnu posílila svůj podíl na evropském trhu na 3,25 %. Na nejsilnějším německém trhu přitom dodávky meziročně vzrostly o 10 % na zhruba 9 200 vozů. Ještě více pak dodávky rostly ve Velké Británii, a to o téměř 12 %.

Automobilce Škoda se daří také ve východní Evropě, kde dodávky v srpnu meziročně vzrostly o více než 50 % na 11 300 vozů. Nejsilnějším trhem ve východní Evropě je tradičně Rusko, kde Škoda prodala  8 300 vozů.

Dodávky vozů Škoda táhla Octavia (30 200 vozů) následovaná Fabií (15 200 vozů), Superbem (8 400 vozů) a modely Yeti (6 400 vozů) a Roomster (2 900 vozů).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Rychlý přehled 17/9/2012: Přestavba D1 se odkládá a Lada jede do důchodu… po 28 letech

Nejdelší a v různém smyslu nejslavnější česká dálnice D1, která je často kritizována pro svůj technický stav, se v brzké době opravy...

Zavřít