PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví je i nadále Matyáš

Prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) v ČR byl znovu zvolen Václav Matyáš (75). Jeho funkční období potrvá do listopadu 2017. ČTK to dnes sdělila mluvčí svazu Alena Čechová. Matyáš stojí v čele svazu, který zastupuje 1087 členů, od roku 2004.

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) je Václav Matyáš

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) je Václav Matyáš

Viceprezidenty svazu jsou Martin Borovka (Eurovia CS), Michal Jurka (Skanska), Pavel Pilát (Metrostav), Rudolf Borýsek (Lias Vintířov LMS) a Miloslav Mašek (SPS).

Matyáš absolvoval stavební fakultu ČVUT, začínal jako stavbyvedoucí ve VKD Kladno, kde se podílel zejména na výstavbě linek A a C pražského metra. V 80. letech měl ve společnosti Vodní stavby Praha na starosti přípravu stavby Jaderné elektrárny Temelín, později působil jako ředitel divize v podniku Vodní stavby Temelín. V letech 1995-2005 vedl společnost Vodní stavby Bohemia, později přejmenovanou na Hochtief VSB, jako generální ředitel a předseda představenstva.

Václav Matyáš je ženatý, má dvě dospělé děti, ve svém volném čase se věnuje golfu, lyžování a vážné hudbě.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Airbus zahájil lety největšího dvoumotorového stroje A350-1000

K nebi dnes poprvé vzlétl letoun A350-1000, který je dosud největším dvoumotorovým strojem evropského výrobce letadel Airbus. Nové letadlo vyrobené...

Zavřít