PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Prezidentem libereckého Denso je od září Šiničiró Jamadži

Společnost Denso Manufacturing Czech, která je největším zaměstnavatelem v Průmyslové zóně Liberec-Jih, má od září nového prezidenta. Šiničiró Jamadži vystřídal Karla Balatku, který stál v čele společnosti od roku 2010. „Zvykem japonských společností bývá rotace čelních představitelů, šestileté funkční období pana Balatky bylo proti této tradici dlouhým časovým úsekem,“ sdělila dnes ČTK mluvčí společnosti Markéta Dousková.

Šiničiró Jamadži je v pořadí pátým prezidentem libereckého závodu. Dosud působil podle Douskové sedm let na stejné pozici v Číně a má zkušenosti také z výrobních závodů v USA a Velké Británii. „Chtěl bych pokračovat v politice, která stojí na Vizi2020 vytvořené panem Balatkou,“ řekl při svém nástupu do funkce. V roli jednatele liberecké společnosti zůstává podle Douskové Atsuši Murase.

Denso Manufacturing je součástí japonské skupiny Denso, která do vybudování libereckého závodu investovala více než tři miliardy korun. Výrobu v Liberci zahájila na podzim 2003, letos v únoru dokončila rozšíření závodu za dalších 400 milionů korun. Liberecký závod se specializuje na výrobu klimatizačních jednotek pro automobily, chladičů a ventilátorů k nim. Největšími odběrateli jsou automobilky skupiny Volkswagen, Ford, Lamborghini, Suzuki, TPCA, BMW, Mercedes – Benz.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výrobce oceli Bilstein investuje 2,5 mil. eur do nových pecí

Výrobce pásové oceli Bilstein CEE začal s rozšiřováním svého závodu v Králově Dvoře na Berounsku o další tři moderní pece....

Zavřít