Prezident SPČR Jaroslav Hanák odmítá, že by se mohl stát premiérem úřednické vlády

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Svaz průmyslu a dopravy ČR vydal stanovisko ke spekulacím, že by se jeho prezident Jaroslav Hanák mohl stát novým českým premiérem.

Premiér a prezident - Petr Nečas a Jaroslav Hanák na archivním snímku z MSV 2012 v Brně. Foto: Jan Homola

„Vždy jsem říkal, že nevstoupím do politiky. Svoji zásadu dodržím i v tomto případě,“ pronesl Hanák, jenž mimochodem patří k poradcům prezidenta Miloše Zemana. Ve svém vyjádření dále uvádí, že hodlá zůstat ve své pozici prezidenta svazu, aby pomáhal dořešit řadu přetrvávajících problémů v tuzemském podnikatelském prostředí.

Spekulace ohledně nového angažmá Jaroslava Hanáka se vynořily po zasedání tripartity, jehož se prezident republiky zúčastnil vůbec poprvé. Na následující tiskové konferenci Miloš Zeman vyjádřil svůj záměr podpořit vládu odborníků, která by měla sestávat ze zástupců sociálních partnerů, tedy představitelů odborů a zaměstnavatelských svazů – Svaz průmyslu a dopravy je přitom tím nejvýznamnějším.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...