PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Přehled akvizic čínské CEFC v Česku

Přehled akvizic čínské společnosti CEFC resp. CEFC Group (Europe) Company v České republice (CEFC dnes podepsala dohodu o koupi administrativního komplexu Florentinum od skupiny Penta Investments):

Mezi produkty, které ŽĎAS vyrábí, patří kovací lisy. Foto: ŽĎAS

Mezi produkty, které ŽĎAS vyrábí, patří kovací lisy. Foto: ŽĎAS

J&T Finance Group – CEFC drží deset procent akcií v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance Group, její podíl má narůst na 50 procent. Celkem zaplatí za poloviční podíl v JTFG 980 milionů eur (26,5 miliardy Kč).

Žďas Žďár nad Sázavou – čínská společnost CEFC tento významný strojírenský a metalurgický podnik ovládla letos v létě. Zároveň získala dceřinou firmu žďárského podniku TS Plzeň a majoritní podíl ve firmě Žďas SGS se sídlem v Německu.

Pivovary Lobkowicz Group (PLG) – pátá největší pivovarská skupina na českém trhu, která ovládá několik středně velkých pivovarů (Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Hlinsko, Klášter nad Jizerou, Vysoký Chlumec, Černá Hora). CEFC patří většinový podíl ve společnosti Lapasan, která vlastní akcie PLG.

Empresa Media – mediální společnosti, do jejíhož portfolia patří televizní stanice TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Plus a Muzika Barrandov, časopisy (Týden, Sedmička, Instinkt, Exkluziv, Interview, Popcorn, Top Dívky) a weby. CEFC je strategickým partnerem společnosti.

Médea Group – komunikační a mediální společnost. CEFC je strategickým partnerem společnosti.

Travel Service – letecký dopravce, který působí především v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku a mimo jiné je spolumajitelem Českých aerolinií. CEFD drží téměř poloviční podíl ve společnosti, která patří do skupiny Unimex Group.

Invia.cz – internetový prodejce zájezdů. CEFC již oznámila koupi podílu ve společnosti, podle dostupných informací však podíl zatím nekoupila a vlastníkem je stále investiční skupina Rockaway.

SK Slavia Praha – fotbalový klub, CEFC drží většinový podíl v klubu od loňského podzimu.

Hotely a další reality – CEFC mimo jiné patří pražské hotely Mandarin Oriental Prague na Malé Straně a Le Palais Art Hotel Prague na Vinohradech. CEFC je vlastníkem renesančního Martinického paláce a budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Dnes podepsala dohodu o koupi kancelářského komplexu Florentinum v Praze za asi 7,6 miliardy korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
INA Lanškroun chystá školicí centra a rekvalifikace zaměstnanců

Společnost INA Lanškroun vybuduje dvě školicí centra, v nichž se budou připravovat zaměstnanci pro závody v Lanškrouně a ve Svitavách....

Zavřít