Použití systému Cube67 ke zvýšení doby provozuschopnosti

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Dopravníkové a paletizační linky v italské společnosti Zecchetti přepraví více než 60 000 plastových lahví za hodinu. Aby zvýšili svou provozuschopnost a využili diagnostické možnosti, používají ve svých aplikacích systém Cube67 společnosti Murrelektronik. Inženýři společnosti Zecchetti jsou schopni vytvářet aplikace, které zákazníci potřebují, kombinací se senzory IO-Link a diagnostickým modulem brány Cube67.

Co dokáže přemístit 1 000 plastových lahví za minutu, je přes 100 metrů dlouhé a vyrábí se v Itálii? Zecchettiho dopravník! S výrobními prostory o rozloze více než 19 000 m2 může tato společnost realizovat jedinečná řešení dopravníkových systémů pro své zákazníky po celém světě.

Na okraji Parmy, města v severoitalském regionu Emilia-Romagna, se nachází centrum obalového průmyslu. Právě zde, obklopena staletými hrady a továrnami na výrobu parmezánu, sídlí společnost Zecchetti, která se zabývá dopravními systémy a zaměstnává více než 100 lidí. Od roku 1960 vyrábí automatizační systémy na klíč pro přepravu prázdných lahví a paletizační systémy pro výrobce skleněných a plastových lahví. Nabízejí také automatizované skladovací systémy určené pro malé díly, kontejnery a palety.
Ne všechny výrobní linky, které dodávají, jsou však určeny pro tradiční lahve. Složitost systému se zvýší, když se předloží návrh na vývoj linky na skleněné lahve ve tvaru dámských špendlíků nebo ryb. „Jsou to jedny z nejpamátnějších aplikací, které vždy zahrnují zábavné výzvy,“ říká Luca Facchini, technik společnosti Zecchetti.

Výzva

Kladené požadavky, jako je rychlost a dlouhá doba chodu, jsou neoddiskutovatelné a pomáhají koncovým zákazníkům společnosti Zecchetti posílit jejich konkurenční výhodu. Tým inženýrů společnosti Zecchetti neustále inovuje a pracuje na nových technologiích, aby mohl čelit výzvám a poskytovat jen ta nejlepší řešení. Jednou z odpovědí pro jejich výzvy je modulární I/O systém Cube67 od společnosti Murrelektronik. Tento systém je pro společnost Zecchetti snadnou volbou, protože umožňuje jednoduchou integraci diagnostického modulu brány a zařízení IO-Link do vlastních automatizačních konceptů. Cube je modulární sběrnicový systém určený pro decentralizované instalační koncepce a jeho flexibilita umožňuje vyvinout správné řešení pro jakoukoli aplikaci.

Design

Díky modulárnímu charakteru koncepce stavby stroje nabízí systém Cube67 společnosti Zecchetti snadné kombinování různých součástí stroje. Instalace modulů Cube67 ještě ve výrobních halách strojů usnadňuje přepravu a připojení během uvádění do provozu. Při porovnání této instalace s jednovodičovými řešeními připojení šetří Cube67 čas a snižuje počet chyb při zapojování. Díky vlastnostem, jako jsou zásuvné přípojky a robustní a kompaktní konstrukce, nabízí systém Cube67 vynikající poměr nákladů a přínosů po celou dobu životnosti stroje. Zjednodušená konstrukce, rychlá montáž stroje, bezproblémové uvedení do provozu a maximálně prodloužená doba provozuschopnosti systému zajišťují efektivní balicí operace.
Použití systému Cube67 pomohlo společnosti Zecchetti zjednodušit instalaci, protože aplikace a procesy jsou modulární. Další možnosti se otevírají integrací zařízení IO-Link do Cube67. Vzhledem k tomu, že stroje a aplikace pro zákazníky, jako je společnost Zecchetti, musí splňovat dlouhý seznam požadavků, ukazují se jako zásadní kroky, jako je přidání dalších 20 metrů kabelu pro senzory IO-Link nebo možnost připojit až 128 zařízení IO-Link k jednomu modulu.

Spolehnutí se na Cube67 společnosti Murrelektronik usnadnilo inženýrům integraci zařízení IO-Link jako primárních zařízení, protože nevyžadují použití žádného dalšího softwaru nebo rozhraní. „Ovládání je intuitivní a nemusíme naše zaměstnance školit na funkce žádného softwaru,“ říká Guido Corradi, technik společnosti Zecchetti. Webový server modulu Cube67 Ethernet/IP umožňuje společnosti Zecchetti rychle a snadno konfigurovat a programovat celý systém Cube67 a integrovaná funkce zálohování umožňuje uložit konfiguraci a snadno ji přenést na další stroj.

Šedesát procent zákazníků společnosti Zecchetti používá ProfiNet a čtyřicet EtherNet/IP. Systém Cube67 umožňuje vypnutí modulu, aniž by se měnil celý systém. Vypnutím modulu může společnost Zecchetti standardizovat rozmístění modulů a přizpůsobit systém novému protokolu. „Používáním systému Cube67 společnost Zecchetti zjednodušuje své instalace a zároveň zvyšuje produktivitu, což pro ni představuje klíčovou přidanou hodnotu,“ říká Daniele Bizzarri, oblastní manažer společnosti Murrelektronik.

Společnost Zecchetti vyrábí dopravníky na sklo a PET pro některé z nejznámějších světových výrobců nápojů, takže ví, že na rychlosti záleží. Prostoje jsou kritické a v automatizovaných procesech mohou vést k plýtvání nákladnými surovinami. V závodech, které používají skleněné láhve, jsou dopravníky v provozu 24 hodin denně, protože horký polotovar láhve nemůže vychladnout. Fáze spuštění a testování by měly být provedeny co nejdříve.

Aby společnost Zecchetti minimalizovala výše popsaná potenciální rizika, používá ve svých dopravních a paletizačních linkách diagnostické brány Cube67. Modul diagnostické brány poskytuje nejlepší diagnostiku bez nutnosti dalšího programování. Umožňuje přehled o systému bez ohledu na použité prohlížeče a platformy. Inženýři společnosti Zecchetti uvádějící zařízení do provozu používají diagnostickou bránu k odhalení chyb zařízení v raných fázích. Tým údržby společnosti Zecchetti ji používá k rychlé identifikaci problémů a testování protokolu.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

MURRELEKTRONIK CZ, spol. s r.o.
MURRELEKTRONIK CZ, spol. s r.o.
Nabízíme komponenty průmyslové automatizace - zdroje, rozhraní, pasivní a aktivní moduly vstupů a výstupů pro průmyslové sběrnice a propojovací kabely a konektory.