PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Porsche se prý chystá vstoupit na trh s vozem kombi

Německý výrobce luxusních vozů Porsche plánuje uvést v příštím roce na trh svůj první vůz typu kombi. Má jít o verzi čtyřdveřového kupé Panamera, řekli agentuře Bloomberg lidé seznámení se strategií firmy. Ta je součástí skupiny Volkswagen.

Verzi Panamera kombi má Porsche představit na březnovém autosalonu v Ženevě a prodávat by se měla začít v následujících měsících, uvedly zdroje.

Nový typ vozu je nejnovějším úkrokem Porsche mimo její sportovní kořeny a směrem k užitkovým segmentům trhu. Už v roce 2002 přišla firma se svým prvním vozem typu SUV, modelem Cayenne.

Panamera kombi by konkurovala vozu CLS Shooting Brake od automobilky Mercedes-Benz, který přitahuje zákazníky hledající kombinaci luxusu a praktičnosti. Nový vůz má být zčásti založen na konceptu Sport Turismo, který firma představila na pařížském autosalonu v roce 2012.

Zdroj: porsche.com/microsite/mission-e/

Zdroj: porsche.com/microsite/mission-e/

Vozů Panamera automobilka Porsche od roku 2009 prodala přes 150.000, v poslední době ale jejich odbyt vázne. Podle analytiků Bloombergu je sice verze kombi oblíbená v Evropě, avšak v USA a Číně, což jsou pro Porsche největší trhy, dávají zákazníci hledající luxus a větší prostor přednost vozům SUV.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Čína dokončuje nejvyšší most na světě

Čína se přiblížila dostavbě nejvyššího mostu na světě. Most v hornaté oblasti provincie Kuej-čou se tyčí 565 metrů nad zemí....

Zavřít