Poptávka zákazníků donutí výrobce automobilů zintenzívnit agilní vývoj

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Po celá léta předpovídali mnozí pesimisté ze Silicon Valley, že digitální technologie povedou k masivnímu rozvratu automobilového průmyslu a srazí toto odvětví na kolena. Přijetím nových technologií a investicemi do nich však automobilky do značné míry přetvořily samy sebe.

Dnes i ten nejvíce nezaujatý pozorovatel vidí, že se tato strategie vyplatila. Poptávka po vozidlech s nejmodernějšími technologiemi je rozžhavená doběla. Autonomní a elektrická vozidla prostě letí. Moderní automobily jsou dnes často přirovnávány k datovým centrům na kolech. To není nadsázka. Ve společnosti Western Digital odhadujeme, že v automobilech je dnes více řádků softwarového kódu než ve stíhačkách. A to vše přivedlo toto odvětví na kritickou křižovatku. Aby bylo možné udržet krok s rostoucí poptávkou po stále sofistikovanějších vozidlech, do nichž je zabudováváno stále více umělé inteligence, musí toto odvětví do svých konstrukčních a výrobních postupů implementovat novější metody a systémy – zejména v oblasti elektroniky.

V roce 2019 měl globální trh s propojenými automobily hodnotu 63,03 miliardy dolarů, uvádí společnost Allied Market Research. Do roku 2027 se očekává, že hodnota přesáhne 225 miliard dolarů.

Nastal čas, aby automobilový průmysl rozšířil používání agilního vývojového procesu. V sázce je mnoho

Agilní vývojový proces vznikl před 20 lety jako soubor hodnot a postupů pro tvorbu softwaru. Mezi základní principy agilního vývoje patří vytváření četných iterací produktu, neustálá komunikace mezi vývojáři a zákazníky, neustálé vyhodnocování pokroku a reflektování měnících se požadavků.

Stejně jako agilní přístup přispěl k zefektivnění vývoje softwaru a mnoha dalších odvětví, která si jeho filozofii vypůjčila, pomůže výrobcům automobilů zlepšit testování a navrhování. To urychlí přístup ke komponentům, které automobilky potřebují, a umožní jim rychleji uvádět na trh vozy s pokročilými technologiemi.

Protože agilní postupy vytlačují z výrobního procesu složitost a neefektivnost, zkracuje se doba vývoje a dochází k úsporám nákladů.

A co je možná nejdůležitější, agilní pracovní postupy – jak už název napovídá – umožňují výrobcům proplouvat prudkými výkyvy trhu jako elegantní závodní vůz Formule 1 namísto těžkopádného osmnácti válce.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...