PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Poličské strojírny obnovují výrobu, policie dál prohledává místo výbuchu

Pyrotechnici a policejní vyšetřovatel pokračují v prohledávání haly v areálu Poličských strojíren, kde ve čtvrtek vybuchla trhavina a zranila 19 lidí. Kromě místa výbuchu a sousedního objektu již majitel areál převzal, škody firma odhaduje do 100 milionů korun. V některých budovách firma obnovila výrobu a provoz, zaměstnanci se vracejí do práce, předtím byli doma za plnou mzdu.

„Odhadujeme škody zhruba do 100 milionů korun,“ řekl dnes televizi Nova ředitel Poličských strojíren Petr Němec.

Nalezenou poškozenou munici pyrotechnici likvidují v trhací jámě v areálu strojíren. V neděli se uskutečnily čtyři řízené odstřely, dnes další, řekla ČTK mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová. Prohledávání místa výbuchu bude podle ní pokračovat i v úterý, možná i v následujících dnech.

Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Ve strojírnách vybuchla podle Českého báňského úřadu trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

Série čtvrtečních explozí v hale na výrobu munice v areálu strojíren zranila 19 lidí, z toho tři vážně. Podle posledních informací není nikdo v ohrožení života, většina zraněných již byla z nemocnice propuštěna.

Provoz na výrobu munice, v němž nastal výbuch, patřil společnosti STV Group, která je sesterskou společností Poličských strojíren. Poličské strojírny se specializují na výrobu a prodej pneumatických prvků a zakázkovou strojní výrobu. Skupina STV zaměstnává přes 500 lidí a v roce 2016 měla tržby téměř 1,5 miliardy korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vizualizace tramvaje společnosti Škoda Transportation. Zdroj: skoda.cz/
Škoda Transportation investovala do výrobních hal 80 mil. Kč

Plzeňská Škoda Transportation, která vložila za čtyři roky čtyři miliardy korun do výzkumu a vývoje nových systémů, technologií a postupů,...

Zavřít