Podniky sázejí na enkrypci při ochraně nejcitlivějších dat

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Enkrypce je velice oblíbeným – a stane se ještě oblíbenějším – nástrojem na ochranu informací v boji proti kybernetickému zločinu. Vyplývá to z výzkumu B2B International a společnosti Kaspersky Lab mezi 3 300 IT specialisty ve 22 zemích. Podle studie jich 44 % využívá šifrování k ochraně klíčových korporátních dat.

Ve srovnání s loňskem je to prudký nárůst. Enkrypce je nyní pátým nejoblíbenějším nástrojem, zatímco rok předtím se dostala sotva do první desítky. Je přitom poslední defenzivní bariérou – i když už kybernetický zločinec pronikne do IT infrastruktury v podniku, šifrovaná data mu přístup k důležitým informacím značně ztíží.

Každopádně ne všichni enkrypci zavedli plně. Dle studie jen zhruba třetina IT specialistů (36 %) využívá full-disk enkrypci (známou také jako šifrování informačních polí). Šifrování dat na externích zařízeních, například USB discích, využívá 32 % respondentů. Nicméně v žebříčku plánovaných opatření na ochranu dat je enkrypce na druhém místě, hned za samotnou ochranou před malwarem.

Je ale důležité, aby podniky chránily své IT sítě na několika úrovních. Korporátní produkty Kaspersky Lab, jako je například Kaspersky Open Space Security, nabízí ochranu pracovních stanic, e-mailových a datových serverů a také koncových mobilních zařízení centrálně.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...