PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Plzeňský Doosan dodá turbínu na ostrov Jáva v do Indonésii

Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii parní turbínu o výkonu 195 MW pro elektrárnu Grati za stovky milionů korun. Nová turbína za stovky milionů korun rozšíří blok elektrárny ve východní Jávě a představuje konverzi plynového cyklu na cyklus paroplynový, řekl dnes ČTK šéf obchodu Doosanu pro Asii Martin Baxa.

Zakázka je pro firmu v krátkém čase už druhá v Indonésii, kterou Doosan označuje za perspektivní trh. „Úspěchu se podařilo dosáhnout díky úzké spolupráci s kolegy z mateřské firmy DHI, které jsme podpořili vhodným designem turbíny,“ uvedl Baxa.

Na konci roku 2015 vyhrál Doosan Škoda Power soutěž na dodávku parní turbíny o výkonu 198 MW pro blok 3 elektrárny Grati, kterou už realizuje pro korejského dodavatele Lotte Engineering & Construction.

Na novém projektu se budou strojírny podílet jako dodavatel pro mateřskou jihokorejskou společnost DHI, která je dodavatelem investičních celků zajišťujícím projekt, dodávku i výstavbu. Investorem je největší státní elektrárenská společnost PLN, tedy její dceřiná firma Indonesia Power.

Doosan Škoda Power dodá parní turbínu moderní dvoutělesové koncepce s příslušenstvím a generátorem jiného výrobce. Zajistí také supervizi uvedení do provozu a školení zaměstnanců elektrárny.

Doosan Škoda Power s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín loni utržila osm miliard korun, meziročně zhruba stejně. Veškerou produkci vyvezla. Podnik, který je od konce roku 2009 členem jihokorejské skupiny, vyrábí a dodává turbíny 10 až 1200 MW. Firma s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín vyváží 100 procent produkce.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda JS dodá do Francie stroj na vyhořelé jaderné palivo

Plzeňská Škoda JS vyrobila zařízení pro vyvážení kontejnerů s použitým jaderným palivem pro budoucí francouzskou elektrárnu o výkonu 1600 megawattů...

Zavřít