PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Pardubická Retia dodala NATO sledovací pracoviště

Pardubická společnost Retia, která mimo jiné vyrábí radary, dokončila zakázku pro Severoatlantickou alianci. NATO za mobilní kontejnerová sledovací pracoviště zaplatilo 10 milionů euro, tedy zhruba 270 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí holdingu Czechoslovak Group Andrej Čírtek.

„Splnění požadavků NATO nejen ve vývojové a výrobní oblasti, ale i po stránce ochrany informací bylo velmi náročné a posunulo nás o obrovský kus dopředu. Díky tomu se můžeme pustit do dalších, obdobně náročných mezinárodních vyzbrojovacích projektů,“ uvedl generální ředitel firmy Retia Petr Novák.

Firma od letoška patří holdingu Czechoslovak Group podnikatele Jaroslava Strnada. Jeho podniky loni zaměstnávaly téměř 4000 lidí a vytvořily tržby 12 miliard korun. Na produkci mobilních pracovišť se podílela firma Karbox, která je rovněž součástí holdingu.

„Získané zkušenosti bude možné aplikovat v dalších národních i mezinárodních projektech nejen v rámci NATO, ale třeba i v rámci států V4,“ uvedl náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta.

Firmu Retia založili v roce 1993 inženýři a spolupracovníci z bývalé pardubické Tesly. Podnik vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, lokalizační zařízení a komunikační systémy. Společnost je dodává vojenskému i civilnímu sektoru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výrobci zelené energie se dočkají miliard

Energetický regulační úřad (ERÚ) vypsal upravené rozhodnutí, které počítá s podporou výrobců energie z obnovitelných zdrojů v ČR pro příští...

Zavřít