PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Papcel koupil italského dodavatele papírenských strojů

Strojírenská skupina Papcel z Litovle na Olomoucku koupila v dubnu italskou firmu PMT Italia SpA, která se specializuje na dodávky technologií pro výrobu grafických papírů a papírů pro výrobu obalových materiálů. Cena, za kterou Papcel italskou firmu PMT koupil, nebyla zveřejněna.

Italská společnost PMT má více než 70 zaměstnanců a skupina Pacel díky této akvizici podle Pavlíkové rozšířila své konstrukční know-how i možnosti přímého prodeje papírenských technologií. „Za poslední desetiletí firma PMT postavila více než 20 nových papírenských strojů a provedla více než 100 rekonstrukcí. Má velmi silné reference na trhu Latinské Ameriky, Číny a USA. Trh v USA a Austrálii, kde má společnost PMT svá obchodní zastoupení, rozšiřuje obchodní portfolio celé skupiny,“ uvedla Pavlíková.

Papcel v roce 2015 po odkupu italské společnosti Comecart založil v Itálii svůj odštěpný výrobní závod Papcel Italy. Loni Papcel koupil další italskou společnost GapCon tissue, která má téměř 30 zaměstnanců a dodává papírenské stroje na klíč zákazníkům v Evropě, Asii a Jižní Americe.

„Italská společnost PMT doplňuje již tak velmi silnou skupinu firem a z Itálie se stává velmi silné technicko-výrobní centrum pro výrobu tissue papírů, grafických papírů a papírů pro výrobu obalů. Odkupem strojního zařízení z výrobních prostor společnosti PMT Italia SpA dochází k rozšíření výrobního parku a zvýšení výrobních kapacit,“ podotkla Pavlíková.

Litovelský Papcel postupně expanduje do zahraničí. V roce 2012 využil insolvence španělského konkurenta Gorostidi a koupil jeho obchodní značku i know-how. Litovelský podnik by díky tomu měl posílit pozici na zahraničních trzích a snížit náklady na výzkum a vývoj nových papírenských strojů. O dva roky později Papcel převzal francouzského konkurenta ABK. Loni pak byla do skupiny Papcel začleněna italská společnost GapCon.

Firma Papcel Litovel byla založena v roce 1950 a nyní skupina zaměstnává více než 370 lidí. Zajišťuje kusové dodávky, opravy, repase a rekonstrukce výrobních uzlů a celých technologií. Zatímco dříve se Papcel soustředil hlavně na Rusko, tak v posledních letech se snaží získat nové zakázky také například v Íránu či jihovýchodní Asii.

Letošní tržby Papcelu by podle Pavlíkové měly přesáhnout rekordní hranici dvou miliard korun. Poloviční podíl v Papcelu letos koupil miliardář a spolumajitel strojírenské společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek. Jediným akcionářem firmy byla dosud česká holdingová společnost VEGA-HSH, kterou vlastní rodina podnikatele Davida Dostála.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výrobce zámků do aut Kiekert postaví v Přelouči novou halu

Společnost Kiekert z Přelouče na Pardubicku postaví v příštím roce novou výrobní halu. Současné kapacity výrobci zámkových systémů do aut...

Zavřít