PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Ostravská huť automatizovala provoz hasicích vozů na koksovně

Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) plně automatizovala provoz hasicích vozů na koksárenských bateriích 1 a 2. Tyto vozy tak nyní jezdí samy, bez strojníků. Strojníky, kteří v hasicích vozech dosud pracovali, může firma využít jako strojvedoucí, po nichž je v huti vysoká poptávka.

„Hasicí vůz sám přijede dle plánu ke konkrétní komoře na koksovně, po vytlačení koksu do vozu se přesune pod hasicí věž, kde se hořící koks uhasí. Pak vůz přejede k rampě a uhašený hotový koks se z něj vysype. Celý tento proces se neustále opakuje,“ popsala mluvčí. Slezská huť vyrobí ročně přibližně 1,2 milionu tun koksu, který se ve vysokých pecích používá pro výrobu surového železa.

Závod automatizace zahájil projekt bezobslužného provozu hasicích vozů počátkem loňského roku. Během roku se udělaly nutné opravy a koncem loňska se systém vyzkoušel ještě za přítomnosti strojníků.

K dalším úspěchům automatizace provozu patří podle mluvčí automatizace vybavení skladu benzolu, automatizace provozu biologické čistírny odpadních vod a vývoj informačního systému koksovny. „Dříve se o počítačové systémy koksovny starala externí firma. Teď už běží celý závod na systému, který vyvíjíme sami,“ uvedl ředitel závodu automatizace Miroslav Hýbl.

ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi víc než 7200 zaměstnanců. Patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Armáda převzala novou dodávku 26 Tater T-810

Kopřivnická automobilka Tatra dnes dodala armádě s tříměsíčním předstihem 26 valníků typové řady Tatra Tactic. Vozy slavnostně předala dnes, tři...

Zavřít