PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Olomoucký podnik Senior Flexonics loni zvýšil tržby

Olomoucká továrna na ohebné trubky pro automobilový průmysl britské firmy Senior Flexonics loni zvýšila tržby meziročně o čtyři miliony korun na 603 milionů. Čistý zisk ale firmě klesl ze 150 milionů korun v roce 2015 na 129 milionů. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Senior Flexonics Czech.

„Podařilo se získat několik nových zakázek pro stávající zákazníky jako například Ford, Renault, Volvo PT. Společnost Senior Flexonics Czech však byla rovněž úspěšná při získávání kontraktů u nových zákazníků zejména v prémiovém segmentu, jako například Audi,“ uvedli ve výroční zprávě jednatelé Senior Flexonics Czech.

Společnost Senior Flexonics Czech loni drtivou většinu produkce vyvezla do zahraničí. Trubkami vyrobenými v Olomouci jsou vybavovány také luxusní automobily Jaguar, Land Rover a Bentley.

Do Olomouce byla z Německa převedena výroba trubek pro nákladní automobily a pro domácí a průmyslové plynové spotřebiče. „Převodem výroby se podařilo proniknout do odvětví mimo automobilový průmysl. Tento trend bude pokračovat i v následujících letech,“ stojí ve výroční zprávě firmy.

Vedení britské společnosti Senior Flexonics loni schválilo stavbu nové výrobní haly v olomoucké průmyslové zóně. Projekt už získal stavební povolení a hala by měla být dokončena letos na podzim. Hodnota investice nebyla zveřejněna.

Britská Senior Flexonics postavila továrnu v Olomouci v roce 2001. Podnik vyrábí potrubí z nerezové oceli pro olejové systémy motorů, klimatizace a chladicí systémy. Senior Flexonics Czech je součástí nadnárodní skupiny Senior, která má 32 poboček v 14 zemích a zaměstnává 7000 lidí. Loni v samotné Senior Flexonics Czech pracovalo v průměru 289 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zdroj: hyundaimotorgroup.com
Hyundai Mobis přijme nové lidi a rozšíří výrobu

Společnost Hyundai Mobis, která v dubnu zahájila v nové továrně v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku výrobu světlometů, chce...

Zavřít