Ohlédnutí za putovním seminářem o technologii obrábění

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Společnost Seco Tools uspořádala další putovní seminář. Tentokrát byl seminář zaměřený na propojení technologie obrábění s výrobní technologií. Jako první univerzitou, kterou Seco Tools navštívila, byla VŠB-TU v Ostravě.

Patrick de Vos, manažer technického vzdělávání ve společnosti Seco Tools, opět zavítal na české a jednu slovenskou univerzitu. Putovní seminář byl uspořádán zejména pro zákazníky, obráběče kovů, studenty středních i vysokých škol, akademiky a odbornou veřejnost. Přednáška byla zaměřena na zvýšení konkurenceschopnosti prostřednictvím zvyšování produktivity, snižování nákladů, vyšší kvality obrobků s použitím všestrannějších metod.

Jak zmínil Patrick de Vos: „Konkurenceschopnost každé firmy je ve značné míře závislá na kompetenci jejich zaměstnanců a přítomnost několika odborníků je klíčovým faktorem udržitelnosti úspěchu“. Z tohoto důvodu je pro obráběče kovů velmi důležité sbírat zkušenosti, které mohou dále implementovat do prostředí firmy.

Na semináři byla představena druhá verze příručky Metal Cutting Theories in Practice, která je přístupnější odborné veřejnosti a zahrnuje ty nejdůležitější informace, který jsou nezbytné pro lepší pochopení procesu obrábění. V současnosti existuje anglická mutace a na český překlad se můžeme těšit na podzim.

Putovní seminář začínal na půdě VŠB-TU Ostrava, dále pokračuje na VUT v Brně, STU-MTF v Trnavě a svůj cíl dokončí na ČVUT v Praze.

1-seco-tools-seminar-prumysl-cz-vsb-tuo
Seminář zahájil děkan Fakulty strojní Ivo Hlavatý (vlevo). Foto: Roman Šimík
2-seco-tools-seminar-prumysl-cz-vsb-tuo
Ředitel společnosti Seco Tools Petr Zugar. Foto: Roman Šimík
3-seco-tools-seminar-prumysl-cz-vsb-tuo
Přednášející Patrick de Vos, manažer technického vzdělávání STEP. Foto: Roman Šimík
4-seco-tools-seminar-prumysl-cz-vsb-tuo
Účast na semináři byla vysoká. Foto: Roman Šimík
5-seco-tools-seminar-prumysl-cz-vsb-tuo
Účastníci semináře diskutovali nad řeznými nástroji se zaměstnanci společnosti. Foto: Roman Šimík
Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...