Odolné gumové rohože pomohou udržet čistotu a zajistí bezpečnost v práci

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Sníh, bláto, sníh, bláto. Nevyzpytatelné zimní období přináší neustálý boj s nepořádkem, který se do vnitřních prostor provozoven a pracovišť dostává na botách pracovníků či návštěvníků. Nejde přitom o nijak banální problém. Listí, sníh nebo jiné nečistoty z bot můžou způsobit řadu problémů, ať už se jedná o hygienu, bezpečnost práce nebo estetiku. Řešením jsou odolné gumové rohože, které lze upravit na míru.

Rohož umístěná u vstupu přináší řadu výhod: očištěním obuvi snižuje znečištění interiéru, zvyšuje pohodlí pracovníků a návštěvníků a zlepšuje první dojem z provozovny či pracoviště. Kromě toho ulevuje pracovníkům úklidu a v neposlední řadě zvyšuje bezpečnost práce. Zejména v zimních měsících se proto vyplatí do rohoží investovat.

Rohože zvládnou i velmi vysokou zátěž

Při výběru rohože je důležité promyslet její umístění, zatížení a ideálně také provozní teplotu. Jedině tak bude v dlouhodobém provozu přinášet maximální benefity. Jinou rohož totiž potřebuje menší provozovna, kam přijde několik lidí denně a jinou vyžaduje výrobní hala se stovkami zaměstnanců nebo nástupní a výstupní prostor lyžařské lanovky.
„Našim zákazníkům nabízíme široké portfolio rohoží různých materiálů a typů, takže si můžou vybrat variantu, která nejvíce vyhovuje jejich požadavkům. Některé jsou například uzpůsobené styku s oleji nebo mokrému prostředí. Nabízíme však i speciální průmyslové a kusové rohože, u nichž není nutné zahloubení. Pro atypické vchody vytvoříme rohože na míru,“ popisuje Petr Všetula, ředitel výroby ve společnosti GUMEX, spol. s r.o., jež se zabývá výrobou nejen rohoží, ale i dalšími řešeními, která pomáhají zlepšovat pracovní prostředí, jako jsou protiúnavové rohože, plastové fólie do vrat zabraňující úniku tepla nebo protihlukové desky.

Vyšší bezpečnost i komfort při pohybu

Rohože od GUMEXU, které se vyrábějí a zpracovávají z 30 – 50% z recyklátů, si pochvaluje řada firem. „Rohože používáme jako pochozí plošiny pro obsluhu, abychom zabránili uklouznutí. Jsou umístěné venku, a to za každého počasí. Díky nim je pohyb pro obsluhu bezpečnější, jejich výhodou je též snadná manipulace – jsou lehké a jednoduše se zvednou a vyčistí,“ říká Michal Illek z firmy SCHWING Stetter Ostrava, která vyrábí technologie pro výrobu, přepravu a ukládání betonových a maltových směsí.
„Rohože používáme na několika místech – na střeše u sila a pásového dopravníku, kde to klouže, ale také u soustruhu a u schodů vedoucích ke dveřím. Jejich hlavní výhodou je zvýšení bezpečnosti při práci,“ doplňuje R.L. z firmy Xella CZ.
Jiní zákazníci si pochvalují, že gumové rohože přinášejí vyšší komfort při pohybu, jelikož jsou měkčí než například dřevěné podlážky nebo kovové rošty, které dávají tělu, zejména nohám a páteři, dost zabrat. Rohož se jednoduše promáčkne a nohy si uleví. Osvědčily se také ve firmě Alumina Systems s.r.o., kde se na CNC strojích používá při výrobě řezný olej. Díky speciálnímu odolnému povrchu se eliminuje riziko uklouznutí, a navíc díky otvorům v rohoži propadne odpadový materiál na zem, kde se jednoduše uklidí. „Rohože zkrátka pomáhají zajistit bezpečnost a čistotu, což jsou hlavní priority většiny organizací,“ zakončuje Všetula.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

GUMEX, spol. s r.o.
GUMEX, spol. s r.o.
Specializujeme se především na tyto produkty a služby: průmyslové hadice a jejich kompletaci s koncovkami, těsnicí profily, těsnicí materiály a výrobu těsnění, pryžové a plastové průmyslové podlahoviny a rohože, dopravníkové pásy a jejich servis a montáž, protihlukové izolace a jejich úpravu na míru, fólie do vrat a průchodů a jejich montáž, úpravy produktů na míru.