PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Od dubna bude možné koupit modernizované Citigo

Škoda Auto začne od dubna nabízet modernizovanou verzi svého nejmenšího modelu Citigo. První auta dorazí k zákazníkům v červnu. Vůz dostal novou masku, kapotu, nárazníky a mlhová a zadní světla. Jeho délka se zvětšila o 3,4 cm na 3,597 metru. Premiéru bude mít na mezinárodním autosalonu v Ženevě na začátku března.

Citigo bude i po modernizaci dodávané se dvěma benzinovými tříválci o objemu jeden litr a výkonu 60 a 75 koní a také s agregátem na stlačený zemní plyn. Objem zavazadlového prostoru je 251 litrů, po sklopení zadních sedadel vzroste objem až na 951 litrů.

Přední světlomety jsou vybavené LED-světlem pro denní svícení a mlhová světla mohou být volitelně vybavená Corner funkcí, s jejíž pomocí si vůz na křižovatkách osvítí prostor, do kterého řidič míří, tak, že při rychlostech do 40 km/h při odbočování automaticky zapne pravé nebo levé mlhové světlo. Brzdový asistent City Safe Drive pomáhá zabraňovat kolizím v městském provozu.

Sdružený přístrojový panel s tachometrem, otáčkoměrem a ukazatelem stavu paliva má nový design a je k dispozici ve dvou různých verzích. Ve výbavě je i multifunkční volant, automatická klimatizace, na přání pak také displej Maxi DOT s vysokým rozlišením i světelný a dešťový senzor.

Škoda pro letošní rok vedle modernizovaného Citigo chystá ještě facelift modelu Rapid. Vedle toho již začala nabízet modernizovanou Octavii, nové velké SUV Kodiaq a představí třetí generací SUV Yeti.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Od roku 2005 klesl počet učňů o 42,5 procent

Počet absolventů učňovských oborů v Česku loni meziročně klesl o pět procent na 11.303. Nejhůře dopadly stavební a nábytkářské obory,...

Zavřít