Obráběcí stroje: Zvyšování produktivity obrábění s rotačními stoly Haas

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

[SERIÁL] Zvýšit produktivitu výroby na CNC obráběcích strojích lze například prostřednictvím otočných stolů s přidáním čtvrté osy. O tom se můžete přesvědčit díky novému řízenému otočnému stolu Haas HRC210, který poskytuje dělení a indexování s rychlostí až 830 stupňů za sekundu.

Rotační stůl se čtvrtou osou HRC210 pro produktivnější obrábění vyrábí společnost Haas Automation Inc. Foto: Haas Automation Inc

Přidáním rychlého otočného stolu spolu s rychlým strojem se zvyšuje produktivita výroby, což je už dávno osvědčený způsob. Vývoj a zvýšení produktivity výroby se proto zaměřuje i na doplňkové vybavení těchto strojů. Společnost Haas dodává k obráběcím strojům otočné stoly HRC210, které mohou využívat rotační osu, která doplňuje tři osy lineární. Tento otočný stůl je řízený prostřednictvím CAM aplikací a jeho dělení a polohování je možné programovat s rychlostí až 830 stupňů za sekundu.

Toto zařízení je vybaveno pneumatickou brzdou pro možnost stacionární práce. Přesnost dělení je +/- 20 vteřin s opakovatelností 4 vteřiny. Na otočném stole je šest T-drážek pro lepší upínání obrobků. Systém mechanismu vysoce výkonného válce, jehlových ložisek a servomotoru s vysokým momentem zaručuje vysokou tuhost a rychlost, přičemž poskytuje nízké opotřebení, které se promítne na nižších nákladech na údržbu.

Zdroj: Haas Automation Inc 

Čtěte také další díly seriálu Obráběcí stroje – každou druhou středu:

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...