Reportáž: O seminář Řezné nástroje byl v Ostravě velký zájem + FOTOGALERIE

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

[REPORTÁŽ] Společnost Seco Tools ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava, Katedrou obrábění a montáže, uspořádala další seminář, zabývající se tentokrát geometrií řezného nástroje. Tyto tematické semináře mají stoupající trend návštěvnosti, který může potvrdit více než 100 zájemců odborné veřejnosti.

Společnost Seco Tools pořádá dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim, odborný seminář týkající se problematiky obrábění s odebíráním třísky řeznými nástroji. Na seminářích zabývajících se obráběním nerezivějících ocelí a obráběním otvorů se tentokrát přednášející Patrick De Vos zabýval řeznou geometrií nástrojů. Význam řezné geometrie na proces obrábění a jeho průběh má veliký význam. Volba geometrie nástroje je proto velmi důležitá při výběru obráběného materiálu a při výběru obráběcí strategie.

Odborně vzdělávací program Seco Technical Education Programme (STEP) se zaměřuje na technické vzdělávání technologů a programátorů v oboru strojírenské technologie se zaměřením na procesy obrábění. Společnost Seco Tools si tak uvědomuje význam vzdělání zákazníků pracujících dennodenně s jejich nástrojovým portfoliem. Pořádání pravidelných seminářů, kde se vzájemně prolíná teorie s praxí, je tím pravým krokem jak uživatelům nástrojového vybavení Seco Tools předat velmi zásadní a pro praxi nepostradatelné zkušenosti.

Putovní seminář tentokrát začal na akademické půdě VŠB-TU Ostrava za aktivní spolupráce Katedry obrábění a montáže. Seminář se stejným výkladem pak pokračoval na VUT v Brně a jako poslední hostující destinací v České republice bylo ČVUT v Praze. Seminář se dále uskutečnil na Slovensku na STU-MTF v Trnavě. Společnost Seco Tools těmito kroky dokazuje význam spolupráce současného technického školství s odbornou praxí. Na další seminář se můžeme těšit opět na podzim a téma semináře vyplyne z anketních odpovědí.

Patrick De Vos (vlevo), manažer technického vzdělávání Seco Tools a Petr Zugar, ředitel českého zastoupení společnosti Seco. Tools. Foto: Marek Pagáč

 

Na každém semináři se zvyšuje účast návštěvníků. V Ostravě překonala návštěvnost 100 hostů. Foto: Marek Pagáč

 

Proděkan pro personální rozvoj a doktorské studium Fakulty strojní a zástupce Katedry obrábění a montáže Robert Čep (uprostřed) zahájil spolu s Petrem Zugarem (vpravo) odborný seminář Řezné geometrie. Foto: Marek Pagáč

 

Na semináři byly vystaveny novinky ze světa řezných nástrojů vyvíjených a vyráběných společností Seco Tools. Foto: Marek Pagáč

 

Seco Tools podporuje svět obrábění vlastním vydáváním magazínu Edge. Foto: Marek Pagáč

 

Seminář Seco Tools byl tradičně s výkladem Patricka De Vose. Foto: Marek Pagáč

 

 

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...