Nový obchodní ředitel má za cíl pomoci radarům ELDIS na západní trhy

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Výrobce aktivních radarů, společnost ELDIS Pardubice, má nového obchodního ředitele. Stal se jím Filip Vogel, který ve firmě na pozici obchodníka a později zástupce obchodního ředitele již dva roky působil.

Mezi jeho hlavní úkoly patří proniknout s radary ELDIS na náročné trhy v západní Evropě. Další cílové teritorium představuje Latinská Amerika. Ještě v letošním roce bude instalován sekundární radar v Kolumbii. Kromě toho hodlá Filip Vogel upevňovat pozice pardubického výrobce na trzích, kde se mu tradičně daří.
„V týmu jsme aktuálně tři obchodníci včetně obchodního ředitele, v říjnu nastoupí čtvrtý, který bude mít na starosti primárně západní Evropu. Jako velkou výhodu vnímám to, že všichni kolegové jsou zkušení a mají přehled o radarové technice. Opřít se můžeme též o kvalitní back office, který nám pomáhá řešit specifika výběrových řízení v jednotlivých zemích,“ uvádí Filip Vogel.

ELDIS Pardubice, který letos slaví třicet let na trhu, dodal své radary již do téměř třiceti zemí. Nejúspěšnější je v Indii, kde jeho radary pokrývají 99 % vzdušného prostoru země. V letošním roce navíc firma uspěla v dalším výběrovém řízení a bude ve spolupráci s lokální firmou Mahindra dodávat jedenáct radarů pro indické námořnictvo.
„V Indii se již několik let uplatňuje vládní nařízení, že státní sektor má nakupovat indické výrobky, proto je lokální výrobce hlavním kontraktorem a část výroby se uskuteční v Indii. To je v současnosti běžný postup v řadě zemí. Například v Číně, kde aktuálně rovněž řešíme významnou zakázku, jsme obhájili certifikaci a plánujeme účast v dalších tendrech, proto tam připravujeme založení joint venture společnosti,“ říká Filip Vogel.
Po vynucené přestávce způsobené koronavirovou pandemií se ELDIS Pardubice aktivně vrací na veletrhy a výstavy. V srpnu se spolu s pardubickou společností RETIA představil na veletrhu IDEF v Turecku, v září bude spolu s dalšími společnosti divize CSG Aerospace prezentovat své produkty na veletrhu FAMEX 2021 v Mexiku. Mezitím nebude chybět na domácím veletrhu IDET.
„Latinskou Ameriku vnímáme jako potenciálně zajímavý trh. Díky letošní instalaci radaru v Kolumbii získáme důležitou referenci. Především si ceníme toho, že v tendru na tuto zakázku jsme uspěli v konkurenci se španělskou Indrou, která je v tomto regionu velice silná. Kolega, který má tento region na starosti, tam v minulých týdnech absolvoval delší cestu a řadu obchodních jednání,“ upřesňuje Filip Vogel.

Nový obchodní ředitel také v současnosti dokončuje jednání s německým zákazníkem o uzavření smlouvy na dodávku radaru. Půjde o průlomovou zakázku v zemi západní Evropy. Na toto teritorium se hodlá ELDIS Pardubice výrazněji zaměřit. „Od října nastoupí obchodník, který bude mít západní Evropu primárně na starosti. Věříme, že první realizovaná referenční zakázka nám pomůže také v dalších tendrech,“ dodává nový obchodní ředitel.
Filip Vogel (33 let) je absolventem Stavebního fakulty ČVUT, kde absolvoval též doktorské studium. Před nástupem do společnosti ELDIS Pardubice pracoval jako obchodní manažer ve společnosti Argun. Obchodní tým pardubického výrobce aktivních radarů rozšířil v červnu roku 2019, o rok později se stal zástupcem obchodního ředitele. Mezi velké záliby nového obchodního ředitele patří cestování. V letech 2017-2018 absolvoval s kamarádem cestu kolem světa vozem Lada 2101. Vůz je dnes v Rusku vystavený v muzeu, jde o jediný „žigulík“, který cestu kolem světa absolvoval.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...