PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nový generální ředitel ArcelorMittalu Ostrava je Ašók Pátil

Novým generálním ředitelem hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) se k 1. květnu stal padesátiletý člen jejího představenstva a generální manažer skupiny ArcelorMittal Ašók Pátil. V minulosti již v ostravské huti působil jako finanční ředitel. Dosavadní ředitel Vidžaj Mahadevan, který do funkce nastoupil před rokem, odešel na vlastní žádost. ČTK to dnes oznámila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Pátil vystudoval strojní inženýrství a je certifikovaným odborníkem ve finanční správě. Ve skupině ArcelorMittal pracuje od roku 2001. Začínal v ArcelorMittal Galati v Rumunsku jako finanční manažer, později pracoval na pozici vedoucího pro vnitřní záležitosti celé skupiny. V AMO působil od roku 2012 jako finanční ředitel zodpovědný za finance, IT, nákup a za strojírenský závod. Od dubna 2016 byl finančním ředitelem divize Business Division East.

ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi 7000 zaměstnanců.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Místo pro stavbu GE Aviation bude známo v druhé polovině roku

Rozhodnutí o výběru lokality pro závod společnosti General Electric (GE) Aviation v Česku by mělo padnout ve třetím čtvrtletí letošního...

Zavřít