Nové motory Simotics rozšiřují možnosti využití servosystému Sinamics S210

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Společnost Siemens rozšířila nabídku motorů pro osvědčený systém servopohonů Sinamics S210, a dále tak obohatila možnosti jeho využití. Speciálně pro farmaceutický a potravinářský průmysl je určen motor Simotics S-1FS2, který je proveden v nerezovém pouzdře se stupněm krytí IP67/IP69 a absolutními víceotáčivými 22bitovými enkodéry s vysokým rozlišením. Tento servomotor tak splňuje veškeré hygienické podmínky a je ideální pro mísení a míchání, klimatizační zařízení a ventilaci, dávkování a plnění i pro dopravníkové aplikace, balení či skladování nejrůznějších koncových produktů v oblasti potravinářství a výroby léčiv.

Systém Sinamics S210 dále doplňují nové servomotory s planetovou převodovkou Simotics S-1FK2. Uplatnění naleznou v aplikacích, které vyžadují dosažení vysoké rychlosti cyklu při nízké hmotnosti a setrvačnosti převodovky nebo pro přesné nastavení setrvačnosti při pohybu těžkých nákladů. Motorová jednotka je již zkompletovaná a je v nabídce se širokou škálou převodových poměrů a velikostí pro optimální využití v nejrůznějších aplikacích. Teplota se nastavuje pomocí digitálního dvojčete v nástroji TIA Selection Tool.

I nový servomotor Simotics S-1FT2 rozšiřuje aplikační využití systému Sinamics S210. Přesnost provozu zvyšují například enkodéry s rozlišením až 26 bitů a spolu s vysokou ochranou na stupni IP67 a různými variantami povrchové úpravy umožňují využití i v náročnějších prostředích. V neposlední řadě stojí za zmínku i nové možnosti nasazení na strojních zařízeních díky vyšší jmenovité rychlosti.

Součástí systému servopohonů Sinamics S210 je servoměnič a servomotor. Všechny motory systému jsou propojeny jedním kabelem, kterým jsou vedeny elektrické vodiče, signál enkodéru i brzda. Využívá se ve vysoce dynamických řešeních, jako jsou například manipulační systémy, balicí stroje nebo výroba strojů. Vysoké nároky na řízení polohy a pohybu, například v oblasti dynamického polohování, synchronizace převodovek či vaček s několika osami, dokáže splnit mj. i díky dokonalé souhře s řídicím systémem Simatic S7-1500 přes rozhraní Profinet IRT.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...
Siemens
Siemens
Siemens AG je konglomerátní společnost, která patří mezi největší výrobce elektroniky na světě. Její mezinárodní vedení sídlí v Berlíně a Mnichově. Akcie Siemens AG se obchodují na Frankfurtské burze a od 12. března 2001 také na Newyorské burze.

Reklama