Nové motory Simotics rozšiřují možnosti využití servosystému Sinamics S210

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Společnost Siemens rozšířila nabídku motorů pro osvědčený systém servopohonů Sinamics S210, a dále tak obohatila možnosti jeho využití. Speciálně pro farmaceutický a potravinářský průmysl je určen motor Simotics S-1FS2, který je proveden v nerezovém pouzdře se stupněm krytí IP67/IP69 a absolutními víceotáčivými 22bitovými enkodéry s vysokým rozlišením. Tento servomotor tak splňuje veškeré hygienické podmínky a je ideální pro mísení a míchání, klimatizační zařízení a ventilaci, dávkování a plnění i pro dopravníkové aplikace, balení či skladování nejrůznějších koncových produktů v oblasti potravinářství a výroby léčiv.

Systém Sinamics S210 dále doplňují nové servomotory s planetovou převodovkou Simotics S-1FK2. Uplatnění naleznou v aplikacích, které vyžadují dosažení vysoké rychlosti cyklu při nízké hmotnosti a setrvačnosti převodovky nebo pro přesné nastavení setrvačnosti při pohybu těžkých nákladů. Motorová jednotka je již zkompletovaná a je v nabídce se širokou škálou převodových poměrů a velikostí pro optimální využití v nejrůznějších aplikacích. Teplota se nastavuje pomocí digitálního dvojčete v nástroji TIA Selection Tool.

I nový servomotor Simotics S-1FT2 rozšiřuje aplikační využití systému Sinamics S210. Přesnost provozu zvyšují například enkodéry s rozlišením až 26 bitů a spolu s vysokou ochranou na stupni IP67 a různými variantami povrchové úpravy umožňují využití i v náročnějších prostředích. V neposlední řadě stojí za zmínku i nové možnosti nasazení na strojních zařízeních díky vyšší jmenovité rychlosti.

Součástí systému servopohonů Sinamics S210 je servoměnič a servomotor. Všechny motory systému jsou propojeny jedním kabelem, kterým jsou vedeny elektrické vodiče, signál enkodéru i brzda. Využívá se ve vysoce dynamických řešeních, jako jsou například manipulační systémy, balicí stroje nebo výroba strojů. Vysoké nároky na řízení polohy a pohybu, například v oblasti dynamického polohování, synchronizace převodovek či vaček s několika osami, dokáže splnit mj. i díky dokonalé souhře s řídicím systémem Simatic S7-1500 přes rozhraní Profinet IRT.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

Siemens
Siemens
Siemens AG je konglomerátní společnost, která patří mezi největší výrobce elektroniky na světě. Její mezinárodní vedení sídlí v Berlíně a Mnichově. Akcie Siemens AG se obchodují na Frankfurtské burze a od 12. března 2001 také na Newyorské burze.