PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nová generace Hyundai i30 z Nošovic vyjede příští rok

Nová generace Hyundai i30 ze slezských Nošovic se začne prodávat na začátku příštího roku. Nahradí druhou generaci, která se v Česku vyrábí od roku 2011. Výstavní premiéru bude mít na konci září na autosalonu v Paříži. Vyplývá to z informací automobilky.

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Novou generaci stěžejního modelu značky v Evropě opět vytvořili vývojoví inženýři z technického centra Hyundai Motor Europe v Německu. Testovali ji pak mimo jiné na slavné Severní smyčce Nürburgringu.

„Pečlivě jsme naslouchali potřebám zákazníků, abychom mohli vytvořit vůz pro každého. Nová generace i30 je vozem, který v Evropě ztělesňuje naši DNA: cenově dostupný, s přitažlivým designem, inovativní technikou a skvělými jízdními vlastnostmi,“ uvedl viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe zodpovědný za marketing Jochen Sengpiehl.

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Nabídka motorů zahrnuje přeplňované motory s nižším zdvihovým objemem, které se vyznačují vyšší hospodárností. Zákazníci mají na výběr tři zážehové motory a jeden turbodiesel 1,6 litru ve třech výkonových stupních. Nová generace i30 je prvním vozem Hyundai, který může být vybaven novým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 1.4 T-GDI o výkonu 140 koní.

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz

Hyundai je v současnosti třetí nejprodávanější značkou na českém trhu. Od ledna do srpna prodala 13.763 osobních aut, tedy o téměř sedm procent meziročně více.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Volkswagen obnoví do konce roku výrobu aut v Keni

Německá automobilka Volkswagen obnoví do konce letošního roku výrobu aut v Keni, kterou zastavila zhruba před 40 lety. Rozhodnutí je...

Zavřít