PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nexen bude stavět továrnu v zóně Triangl u Žatce

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire má platné stavební povolení pro budování továrny v zóně Triangle nedaleko Žatce. Nábor zaměstnanců už začal. Do konce roku 2018 chce největší investor v zóně přijmout až 500 lidí. ČTK to řekl Petr Pospíšil, manažer Nexen Tire Czech.

Nexen chce v průmyslové zóně u Žatce podle zveřejněných plánů investovat přes 22 miliard korun, je to třetí největší zahraniční investice v ČR. Počet zaměstnanců má postupně růst až na 1500 lidí.

„Stavební povolení nabylo právní moci dne 30. března,“ uvedl. Na pozemcích v průmyslové zóně podle Pospíšila v nejbližších dnech začnou přípravné práce k zahájení stavby.

Generálním dodavatelem stavby byla v loňském roce vybrána společnost Samsung Engineering. Zakázka je v přepočtu za zhruba 4,3 miliardy korun. „Jednání o finálním rozsahu dodávaných služeb stále probíhají. Prováděcí dokumentace je již připravená,“ řekl Pospíšil.

Termín výstavby továrny je plánován na první polovinu letošního roku. „Spuštění výroby plánujeme v druhé polovině roku 2018,“ řekl Pospíšil.

Nábor zaměstnanců začal koncem loňského roku. „V první fázi jsme hledali zaměstnance zejména na manažerské posty do podpůrných oddělení. Následně manažery technických oddělení, tito zaměstnanci budou v následujících měsících procházet školením v naši jihokorejské centrále,“ popsal Pospíšil. Teď firma přijímá techniky z oblasti údržby strojů. „Na podzim příštího roku začneme hledat pracovníky pro specializované výrobní pozice. Našim cílem do konce roku 2018 je přijmout až 500 zaměstnanců,“ uvedl Pospíšil. Aktuálně Nexen Tire v České republice zaměstnává zhruba 40 lid.

V první etapě plánuje firma vyrábět 15.000 pneumatik denně. V továrně se budou vyrábět pneumatiky pro osobní a lehká nákladní auta, jejich odbyt se předpokládá v tuzemsku, jinde v Evropě, ale i na Blízkém Východě a v severní Africe. Projektovaná výrobní kapacita závodu má být po úplném dokončení přes 30.000 pneumatik denně, tedy zhruba jedenáct milionů za rok.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
ČEPS loni zvýšil zisk před zdaněním o 2,8 procenta

Provozovateli tuzemské přenosové soustavy ČEPS loni meziročně vzrostl zisk před zdaněním o 2,8 procenta na 2,07 miliardy korun. Výnosy stouply...

Zavřít