PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Německý Bosch prodá svou divizi výroby startérů do čínských rukou

Německý dodavatel automobilových součástek Robert Bosch se dohodl na prodeji své divize pro výrobu startérů do čínských rukou. Firma dnes oznámila, že divizi SG Holding koupí konsorcium zahrnující čínské podniky Zhengzhou Coal Mining Machinery Group (ZMJ) a China Renaissance Capital Investment (CRCI). Kupní cena podle konsorcia činí 545 milionů eur (téměř 15 miliard Kč). Transakci však ještě musí schválit regulační úřady, upozorňuje agentura DPA.

Podle agentury Reuters se předpokládá, že dohodnutá transakce pomůže divizi SG Holding rozšířit aktivity v Číně, která je největším automobilovým trhem na světě. SG Holding v současnosti zaměstnává téměř 7000 lidí, z toho zhruba tisícovku v Německu.

Společnost Bosch má po celém světě kolem 390.000 zaměstnanců. Firma působí rovněž v České republice, kde podle svých internetových stránek zaměstnává 7650 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Řetězárna Česká Ves chce dál zkvalitňovat produkci

Společnost Řetězárna z České Vsi na Jesenicku loni zdvojnásobila investice na 65 milionů korun, aby snížila náklady na výrobu a...

Zavřít