PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Navštivte virtuální 3D showroom návrháře Juliena Fournié

Známý francouzský designér Julien Fournié rozšířil spolupráci se společností Dassault Systèmes a představil svůj první virtuální showroom. „Premier Showroom“ umožňuje Fourniéovi bližší kontakt s klienty i příznivci, kteří se mohou s jeho tvorbou seznámit zcela novým způsobem – pomocí internetové 3D aplikace.

 

Unikátní prostředí je dostupné více lidem najednou, ti v něm mohou navzájem komunikovat a dokonce se, pokud je návrhář online, setkat s avatarem Fourniéa. „Premier Showroom“ vznikl v rámci projektu FashionLab. Unikátní projekt rozvíjející využití 3D technologií v módním průmyslu představila společnost Dassault Systèmes v prosinci v pražské Galerii CZD.

Prostřednictvím Premier Showroomu odkrývají Julien Fournié a FashionLab nové možnosti využití online virtuálních nástrojů ve světě módy. Fournié nejdříve používal 3D nástroje pro rychlejší a efektivnější navrhování, nyní s nimi experimentuje v rámci prezentace svých kolekcí a své značky. Virtuální showroom umožňuje prohlédnout si Fourniéovy kolekce, nebo se podívat na jeho předchozí přehlídky „z pohovky virtuálního obývacího pokoje návrháře“. Julien Fournié je autorem designu, barevného ladění textur i celkového futuristického stylu showroomu. Tým FashionLabu pak jeho vize realizoval.

Julien Fournié začal s Dassault Systèmes spolupracovat v roce 2010. Právě jejich spolupráce stála u zrodu projektu FashionLab, který vyvíjí 3D modelovací řešení pro módní návrháře. Společně vyvinuté softwarové nástroje dokáží napodobovat odpor, pohyb a váhu použitých látek i ostatních materiálů užívaných v módním průmyslu. Nástroje vytvořené vývojáři FashionLabu také umožňují navrhovat virtuální oděvy ve 3D tak, jak jsou návrháři zvyklí, tedy pomocí klasických skicovacích technik.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Analýza: Vývoj cen v zahraničním obchodu ve 4. čtvrtletí 2012

Česý statistický úřad zveřejnil data indexů cen v zahraničním obchodu v posledním čtvrtletí loňského roku a také za celý rok...

Zavřít