PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mubea v Prostějově zaměstná dalších šest stovek lidí

Bezmála šest stovek pracovních míst vznikne v novém závodu na výrobu dílů pro automobilový průmysl, jehož stavbu letos na podzim plánuje zahájit v průmyslové zóně na okraji Prostějova německá společnost Mubea. ČTK informaci získala z databáze posuzování vlivu projektů na životní prostředí EIA. Mubea nyní v prostějovském podniku, do něhož dosud investovala 3,1 miliardy korun, zaměstnává zhruba tisícovku lidí. Rozšíření závodu má stát další více než miliardu korun.

Ze zveřejněného projektu vyplývá, že pokud firma Mubea získá všechna potřebná povolení, tak stavbu nového závodu plánuje zahájit letos v říjnu. Dokončena má být v roce 2020. Mubea chce v provozu zaměstnat 470 dělníků a stovku administrativních pracovníků. Součástí investice v Prostějově bude i vývojové centrum. „Naše nová investice přesáhne miliardu korun. Budeme tam (v novém závodě) vyrábět komponenty pro automobilový průmysl, které spadají do divize podvozků,“ uvedl jednatel společnosti Mubea HZP Miroslav Mikula.

Mubea má po celém světě tři desítky továren a po dokončení této investice bude prostějovská pobočka jejím největším závodem. Společnost od města koupila pozemky o celkové rozloze 7,3 hektaru, takže po rozšíření závodu bude areál Mubea zabírat plochu deseti hektarů. Město tyto pozemky získalo zpět po odstoupení od kupní smlouvy se společností Modřany Power, která svoji investici ve stanoveném termínu nezahájila.

V prostějovské průmyslové zóně se už usídlila desítka firem. Své závody ve městě postavily například japonská společnost Toray, německá firma Buderus a společnost HOPI, která v zóně vybudovala nový logistický areál. Investoři dohromady zaměstnali přibližně 2000 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Rusové nabízí reaktor nové generace, model financování je na ČR

Ruská státní společnost Rosatom nabízí Česku pro stavbu nového jaderného bloku reaktor takzvané nové generace III+. Sdělil to první náměstek...

Zavřít