PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MSV 2015 má přihlášených 1500 firem

Sdílejte tento článek na Twitteru
12. 8. 2015, | Přidejte svůj názor

Na letošní Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně se zatím přihlásilo kolem 1500 firem. Jak sdělil Jiří Erlebach z BVV, zájem společností je mírně vyšší než před dvěma lety, kdy se veletrh uskutečnil ve stejném rozsahu bez dalších doprovodných akcí. Strojírenský veletrh začne na brněnském výstavišti 14. září.

Letos se strojírenský veletrh obejde bez specializovaných doprovodných veletrhů IMT, Plastex, Fondex, Profintech a veletrhu svařovací techniky Welding. Ty se konají jen jednou za dva roky ve stejném termínu a strojírenský veletrh doplňují.

Foto: BVV

Foto: BVV

Účast firem bude proto nižší než loni. „Nicméně už nyní je jasné, že to bude lepší jak v roce 2013, kdy bylo na výstavišti 1482 firem,“ uvedl Erlebach.

Letošní ročník nemá partnerskou zemi. Speciálními hosty budou Korea a čínská provincie Che-pej. Na veletrhu dostane letos velký prostor automatizace. „Odborníci se shodují, že s nastupující masivní automatizací, robotizací a digitalizací nastává změna stávajících výrobních, ale také logistických a obchodních procesů, která v nejbližších dvaceti letech výrazně zefektivní průmyslovou výrobu. Někde tato proměna již probíhá nebo má svoji konkrétní vizi,“ uvedl Erlebach.

Mezinárodní strojírenský veletrh patří k největším výstavním akcím v zemi. Loni bylo na brněnském výstavišti společně s doprovodnými veletrhy 1636 vystavujících firem z 31 zemí. Zaplnily 40.708 metrů čtverečních výstavní plochy. Brněnské výstaviště navštívilo 76.155 lidí z 53 zemí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Automobilka Jaguar Land Rover si vybrala Slovensko

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) z indické skupiny Tata Motors podepsala předběžnou dohodu o postavení nového závodu na Slovensku....

Zavřít