PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MSV 2012: Parní kotel pro Tušimickou elektrárnu získal Zlatou medaili

Divize Power Engineering, dceřiná společnost koncernu Vítkovice Machinery Group, získala na MSV 2012 ocenění za inovaci parního kotle. Jedná se o energeticky přínosný produkt zvyšující efektivitu výroby elektrické energie a snižující její cenu.

Model parního kotle jste mohli vidět na MSV 2012 u stánku společnosti Vítkovice v pavilonu P. Foto: Marek Pagáč

Klíčem k úspěchu byla modernizace parního průtlačného práškového kotle a obnova celého zařízení Tušimické elektrárny. Výsledkem je optimalizované řešení spalovacího procesu s výslednou účinností vyšší než 38 %. Samotný kotel má účinnost vyšší než 90 % a životnost čtyřicet let.

Projekt obnovy parního kotle začal v roce 2005. Vítkovická divize Power Engineering jeho průběh uspíšila o čtyři roky, ukončení realizace se původně očekávalo na rok 2016. V rámci garančních testů bylo prokázáno snížení škodlivých emisí o 79 %. Spotřeba uhlí pro výrobu elektrické energie se snížila o 14 %. Inovací parního průtlačného práškového kotle docílila elektrárna Tušimice snížení ceny elektrické energie o 30 haléřů na 1 kW.

Na veletrhu jste mohli vidět model parního kotle u stánku společnosti Vítkovice, který se nacházel v pavilonu P pod číslem 057. Osmdesátikilogramový model unikátního zařízení byl vystaven v měřítku 1:50. Ve skutečnosti má objekt výšku 59 m.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Rychlý přehled 14/9/2012: Úpadek Pilsen Steel, CNG lokomotivy na českých kolejích

Plán americké centrální banky (FED) se zatím plní. Páteční dopoledne začaly evropské akciové trhy růstem. Špatně si nevedla ani burza...

Zavřít