PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MSV 2012: Dopravní fakulta ČVUT analyzovala srážku vozidla s dětským cyklistou

Ústav soudního znalectví v dopravě se zabývá analýzou dopravních nehod. Na projektu řešícím dopady střetu osobního vozidla s dětským cyklistou spolupracuje tým studentů, kteří provádějí výzkum v rámci svých bakalářských a diplomových prací.

Stánek ČVUT na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Foto: Marek Pagáč

Studenti se zabývají problematikou nehodovosti mezi osobním vozidlem a dítětem jedoucím na kole. Testovaným prvkem je dětská figurína s označením P6, osazená senzory snímajícími potřebná data. Vozidlo se pohybuje rychlostí 30 km/hod, ve které narazí do figuríny posazené na dětském kole. Podstatou projektu je řešit studii s použitím přilby, kterou má dítě při cestování na kole.

Hledá se odpověď na to, o kolik procent zvyšuje dětská přilba pravděpodobnost přežití díky absorpci energie při nárazu. Výstupy ze studie ukazují, že dítě jedoucí na kole s přilbou přežije osmnáctkrát pravděpodobněji, než to, které tuto ochrannou pomůcku nemá.

Kompletní studii, z níž pochází i tato fotografie, si můžete stáhnout z webu Dopravní fakulty ČVUT. Foto: ČVUT

Více informací o projektu se dozvíte na MSV v pavilonu A1 u stánku číslo 23, kde se prezentuje České vysoké učení technické.

Odkaz ke stažení kompletní studie.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
MSV 2012: Nadějní mladí strojaři mezi sebou soupeří ve schopnostech programování CNC

Během veletrhu v Brně probíhá v dočasném výukovém centru v pavilonu A soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů....

Zavřít