PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Moravská Třebová připravuje rozšíření průmyslové zóny

Radnice v Moravské Třebové na Svitavsku rozšíří průmyslovou zónu o pět až šest hektarů. Nejdřív musí vykoupit nebo směnit pozemky. Firmy mají o nové plochy zájem, potvrdil starosta Miloš Izák (ČSSD).

„Poptávka je velká, chtějí stavět nejen firmy z průmyslové zóny. Doufám, že jim vyjdeme vstříc,“ řekl Izák.

Některé firmy potřebují další sklady, firma Plastic Parts & Technology, která se zabývá výrobou plastových dílů pro automobilový průmysl i medicínské obory, by ráda postavila novou výrobní halu. „Kromě přípravy a zasíťování pozemků postavíme pro firmy parkoviště,“ uvedl Izák.

Vedle získání pozemků musí město ale ještě změnit územní plán, jeho novou podobu by zastupitelé mohli schvalovat v polovině letošní roku. Aktuálně dokument nepovoluje v území provozovat lehkou výrobu.

První průmyslová zóna o rozloze přes 11 hektarů vznikla v Moravské Třebové v roce 2006. Region Svitavska je tradičně oblastí s nejvyšší nezaměstnaností, což město chtělo zvrátit a nabídnout lidem práci. V současnosti je trend opačný, pracovních míst je dostatek. Firmy, které v zóně působí, aktuálně zaměstnávají okolo 1500 lidí a další pracovníky mají zájem přijmout.

V regionu Svitavska podniky nabízely na konci loňského roku prostřednictvím úřadu práce přibližně 1150 míst. Kvalifikovaní pracovníci na trhu práce ale příliš nejsou.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výroba Dukovan klesne kvůli odstávkám na polovinu

V Jaderné elektrárně Dukovany začali energetici v poledne podle plánu snižovat výkon prvního reaktorového bloku, ještě dnes přestane dodávat elektřinu...

Zavřít