PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Minerva Boskovice loni vydělala o 10 milionů meziročně více

Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice loni vydělal po zdanění 83 milionů korun, meziročně o deset milionů více. Je to nejlepší hospodářský výsledek firmy za posledních 20 let. Vyplývá to z pozvánky společnosti na valnou hromadu, která se uskuteční 1. června. V zisku je firma vytrvale od roku 2010, rok předtím měla přitom více než stomilionovou ztrátu.

Zisk firmy postupně roste, navzdory tomu ale Minerva nevyplácí dividendu – peněžité plnění akcionářům. Zisky kryjí ztrátu z minulosti. Výnosy Minervy se v posledních dvou skončených kalendářních rocích pohybovaly nad hranicí 1,2 miliardy korun, což se firmě naposledy povedlo před zhruba 15 lety.

Podnik Minerva vznikl v roce 1881 ve Vídni. Později se přesunul do Opavy a od roku 1938 sídlí v Boskovicích. Téměř devadesátiprocentní podíl ve firmě drží německá společnost Dürkopp Adler. Mateřská firma boskovické Minervě pomohla na počátku roku 2010 zvýšením základního kapitálu o 100 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Praze zbýva za Blanku doplatit asi 3 miliardy

Praha dosud proplatila za stavbu tunelového komplexu Blanka zhruba 36,98 miliardy korun. Na dnešním jednání magistrátního finančního výboru to řekl...

Zavřít