MCAE Systems představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu největší přehlídku 3D technologií

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Po nucené přestávce se opět připravuje Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, jehož součástí je několik let i výstava 3D tisku, na které každoročně vystavuje největší dodavatel inovativních 3D technologií v České republice a na Slovensku, společnost MCAE Systems.

MCAE Systems na největší výstavní ploše v pavilonu F, číslo stánku 087, v sekci 3D tisku představí novinky a konkrétní aplikace, jež předvedou, jak se dá pomocí 3D technologií zkrátit čas vývoje, zefektivnit výroba a snížit náklady. Těšit se můžete na nejnovější 3D technologie z oblasti 3D tisku plastů i kovů, 3D optického měření a metrologie. MCAE Systems ukáže, jak využít rozšířenou realitu v průmyslovém podniku nebo nejnovější verzi špičkového softwaru Tebis, či živou ukázku obrábění.

Největším hitem v 3D tisku je bezesporu sériová výroba koncových dílů, ať už z plastu nebo kovů. MCAE Systems představí několik novinek mezi než patří – 3D tiskárny pro sériovou výrobu koncových dílů – od partnerů Stratasys a Desktop Metal. Jedná se o 3D tiskárnu Stratasys H350, která pracuje s technologií Selective Absorption Fusion (zkráceně SAF). SAF je nová průmyslová technologie aditivní výroby, která zajišťuje výrobní kapacitu koncových dílů na úrovni sériové výroby. Využívá protiběžný rotující válec k nanášení práškových vrstev na tiskovou podložku a tryská absorpční kapalinu k vyznačení vrstev dílu. Vrstvy jsou spojovány působením infračervené lampy v celé šíři tiskové podložky.

Další nová 3D tiskárna – Shop System – určená pro sériovou výrobu z kovů, je od americké společnosti Desktop Metal. Shop System začleňuje technologii Binder Jetting (tryskání pojiva) jako zcela nový segment moderní strojírenské výroby. Umožňuje nyní podnikům efektivněji, bezkonkurenčně rychleji a produktivněji tisknout malé kovové díly pro koncové použití. Osobně se můžete podívat na 3D tiskárnu XM200C, která nabízí uživatelům špičkovou kvalitu tisku díky kombinaci základních principů technologie spékání práškové vrstvy, běžně známé jako SLM (Selective Laser Melting). Součástí ukázky budou i praktické aplikace. V neposlední řadě na stánku MCAE Systems uvidíte 3D tiskárnu s technologií PolyJet – Stratasys J35 Pro. Jedná se o tiskárnu určenou do kancelářského prostředí, která může tisknout z více materiálů současně a je ideální k výrobě prototypů pro ověřování konceptů a návrhů i pro funkční testování. Poskytuje tak konstruktérům všestrannost při výrobě dílů, které přesně odpovídají jejich potřebám.

Snadný vstup do světa automatizovaného měření Kromě 3D tiskáren představí MCAE Systems i několik novinek z metrologie. GOM ScanCobot, poloautomatizovaný mobilní měřicí systém, který kombinuje přesný optický skener ATOS s kolaborativním robotem a motorizovaným rotačním stolem, je velice flexibilní a efektivní řešení pro jednoduché úlohy automatizovaného měření, které bude probíhat na stánku MCAE Systems naživo na plastovém dílu. Základ pro získávání 3D dat s vysokou kvalitou ukážou odborníci s 3D skenerem GOM Scan 1 na příkladu kopyta pro šití obuvi. A jako bonus bude aplikace z praxe – rozšířená realita se softwarem SuPAR a její využití v průmyslovém podniku. Novinkou z prostředí CAD/CAM je poslední verze softwaru Tebis 4.1, který přináší automatizaci a standardizaci výrobních procesů.

To a ještě více uvidíte na stánku číslo 087 společnosti MCAE Systems v pavilonu F, kde se vás ujmou specialisté z oboru. Neváhejte a přijďte se podívat na největší přehlídku 3D technologií – od 3D tisku přes metrologii až po CAD/CAM – to vše uvidíte na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

MCAE Systems, s. r. o.
MCAE Systems, s. r. o.
20 let zkušeností v oblasti 3D digitálních technologií - rapid prototyping, 3D tiskárny, 3D měření a digitalizace, NC obrábění, systémy pro design a vizualizaci, vakuové lití a další.