PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mayer & Cie. postavil ve Vsetíně halu, příjme 72 lidí

Společnost Mayer & Cie. CZ postavila ve Vsetíně halu na výrobu velkoprůměrových pletacích strojů. Hala na ploše přes 5000 metrů čtverečních stojí v průmyslové zóně Bobrky. Firma dosud sídlila v pronajatých prostorách ve vsetínské části Jasenice, podle společnosti však už byly nevyhovující. Kvůli přesunu výroby do nové haly firma také přijímá nové zaměstnance, letos jich přibylo deset a další budou následovat, celkem firma zaměstnává 72 lidí. Uvažovaná kapacita byla sto zaměstnanců v příštím roce, řekl dnes ČTK jednatel firmy Stanislav Šťastný.

Společnost Mayer & Cie. CZ se zabývá výrobou velkoprůměrových pletacích strojů. Zdroj: mayerandcie.com/en/press

Společnost Mayer & Cie. CZ se zabývá výrobou velkoprůměrových pletacích strojů. Zdroj: mayerandcie.com/en/press

„Domnívám se, že kapacita bude překročena, je docela možné, že to bude výrazně více,“ uvedl Šťastný. Pokud firma překročí výrobní kapacitu, bude zvažovat další rozšíření, přikoupila kvůli tomu další pozemek.

Mayer & Cie. CZ letos vyrobí asi 500 kusů strojů, v dalších letech by jich mělo být 600. „Směr vývoje jde tak, že se nebude navyšovat samotná výroba dílů, ale montážních skupin a strojů. V podskupinách už prakticky montujeme a vyrábíme vše, co celý koncern potřebuje, a dodáváme to do Německa a Číny. Velká výzva je v Číně, kde stoupá prodej strojů, pro kterou děláme srdce stroje, to je celá pletací soustava, čínská sesterská společnost pak k tomu připojí další komponenty a prodá to v Číně. Stroje, které se montují kompletně tady, ty jdou do jiných zemí, Bangladéše, Indie, Argentiny, Turecka, celého světa,“ uvedl jednatel.

Jeden z majitelů firmy Benjamin Mayer dnes ve Vsetíně řekl, že vsetínský závod vyrábí 35 procent všech strojů celého koncernu. Firma má pobočky v Německu, Česku, Brazílii a Číně. Společnost Mayer & Cie. byla založena v roce 1905. Vsetínskou firmu Amtek s 27 zaměstnanci získala v roce 2011.

Nová hala stála kolem 100 milionů korun. Stavbu, která včetně přípravy trvala rok, hradili němečtí majitelé. Objekt byl hotov na konci května, poté se stěhovala výroba. „Poslední část výroby byla přestěhována v červenci poslední týden, po dovolené, v polovině srpna všichni naplno pracovali v nové hale,“ řekl Šťastný.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Husqvarna přijme ve Vrbně pod Pradědem 100 lidí

Světový výrobce motorového nářadí pro zahrady, parky a lesy Husqvarna Group se chystá rozšířit svou výrobu ve Vrbně pod Pradědem...

Zavřít