PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Luxus jede – zisk Ferrari vloni vzrostl o 38 procent

Italskému výrobci luxusních aut Ferrari loni vzrostl čistý zisk o 38 procent na 400 milionů eur, což je zhruba 10,8 miliardy Kč.

Automobilce pomohl vyšší prodej aut ve všech regionech a nižší daňová sazba. Tržby se zvýšily o 8,8 procenta na 3,1 miliardy eur (83,8 miliardy Kč). Celkový odbyt aut vzrostl o 4,6 procenta na 8014.

Automobilka se na začátku loňského roku oddělila od skupiny Fiat Chrysler. Tržby z prodeje aut stouply o pět procent na 2,2 miliardy eur, tržby z prodeje motorů se zvýšily o 55 procent. Tržby ze sponzorství, komerčních aktivit a licencí značky vzrostly o 11 procent.

V letošním roce Ferrari očekává očištěný hrubý provozní zisk EBITDA více než 950 milionů eur. Loni se takto definovaný zisk zvýšil o 18 procent na 880 milionů eur. Tržby mají vzrůst nad 3,3 miliardy eur. Analytici v anketě agentury Reuters čekají zisk EBITDA 921 milionů eur a tržby 3,29 miliardy eur. Odbyt aut se má zvýšit na 8400.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Čtvrtletní zisk Siemensu vzrostl o čtvrtinu

Čistý zisk německého průmyslového konglomerátu Siemens v prvním čtvrtletí finančního roku vzrostl o 25 procent na 1,9 miliardy eur (51,3...

Zavřít