PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Listopadová průmyslová produkce výrazně vzrostla, stavební opět klesla

Podle dat Českého statistického úřadu v listopadu pokračoval růst průmyslové produkce. Ta meziročně vzrostla o 6,2 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dní o 8,8 procenta. Naopak se nedařilo ve stavebnictví. Stavební produkce klesla reálně o 9,3 procenta.

Trend růstu průmyslové produkce posledních měsíců se v listopadu zesílil. Přestože měl listopad ve srovnání se stejným měsícem minulého roku o jeden pracovní den méně, vedli si čeští průmyslníci o téměř devět procent lépe než v listopadu 2012. Ke kladnému výsledku přispěla opět nejvíce výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů. Dále to byla výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků.

Listopadová produkce výrazně vzrostla a navázala na růst posledních měsíců. Zdroj: Pixmac.cz

Listopadová produkce výrazně vzrostla a navázala na růst posledních měsíců. Zdroj: Pixmac.cz

V listopadu meziročně vzrostly také tržby z průmyslové činnosti a hodnota nových zakázek. „Za pozitivními výsledky stojí zejména růst automobilového průmyslu, který těžil ze zlepšení situace na evropských trzích a rostoucích prodejů tuzemských výrobců. Vysoké hodnoty nových zakázek ukazují na pokračování růstové dynamiky,“ prohlásil ředitel sekce průmyslu Ministerstva průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

Nedařilo se naopak v odvětvích těžba a dobývání, výroba potravinářských výrobků a výroba oděvů, kde průmyslová produkce klesla nejvíce.

Stavební produkce pokračuje v meziročním poklesu. Produkce pozemního a inženýrského stavitelství se snížila o 10,8 a 6,7 procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Hiwin produkuje řezací stroje pro široké spektrum průmyslových odvětví

Společnost Hiwin se specializuje na výrobu a dodávky komponentů lineární techniky. Lineární motory z brněnské pobočky společnosti pohánějí zařízení, které je...

Zavřít