PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Licehamr&partners prodává podíl ve firmě Salten

Investor Licehamr & partners prodává devětačtyřicetiprocentní podíl ve slánské strojírenské firmě Salten rakouské skupině Bohemia Holding. Ta chystá milionové investice do strojů a budov či podporu exportu do německy mluvících zemí, informoval ČTK řídící partner skupiny Licehamr & partners Josef Vojta. Bohemia Holding za podíl zaplatí řádově desítky milionů korun. Společnost Salten zaměstnává okolo 200 zaměstnanců. Obrat v roce 2015 činil 370 milionů korun, v roce 2014 to bylo 450 milionů.

Majitelé chtějí v Saltenu modernizovat technologické a strojní vybavení a také opravit výrobní haly. „Díky spolupráci s rakouskou společností Bohemia Holding chceme, aby se výrazně posílila obchodní pozice Saltenu jako tradičního strojírenského výrobce, zejména na západoevropských trzích,“ uvedl Vojta.

Podle majitele společnosti Bohemia Holding Gordona Eullera jsou hlavními cíli vedle podpory exportu také vyhledávání nových obchodních partnerů a trhů pro produkty těžkého strojírenství plně vyráběné v České republice. Postupně by ve slánském závodu mohly přibýt až desítky pracovních míst.

Salten navazuje na tradici výrobního závodu založeného v roce 1872 a prvorepublikového ČKD Slaný, kde byla v roce 1912 mimo jiné vyrobena první lokomotiva v Čechách. Specializuje se nyní na náročné oblasti strojírenské výroby, například výrobu komponentů záchranných námořních systémů, součástí strojů a zařízení pro těžbu a zpracování ropy, plynu, uhlí nebo kamene, a na výrobu speciální zvedací a manipulační techniky včetně jeřábů. Mezi klienty společnosti patří třeba Rolls Royce, Shell, BP, Samsung nebo Hyundai.

Česká investiční skupina Licehamr & partners corporate group koupila slánský strojírenský podnik minulý rok od norského majitele. Cenu transakce nezveřejnila.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Sněmovna schválila rozpočet fondu dopravy

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude příští rok hospodařit s 82,1 miliardy korun. Z toho 52 miliard půjde z tuzemských...

Zavřít