Laserové navařování kovů z drátu i prášku

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Unikátní technologie Meltio je obsažena v kompaktní tiskové hlavě s více lasery o celkovém výkonu 1,2 kW. Je schopna zpracovávat kovovou surovinu ve formě drátu, prášku i obou současně. Metoda WP-LMD (Wire-Powder Laser Metal Deposition) umožňuje tisknout díly s vynikající mikrostrukturou a hustotou 99,998 %, výtisky vlastnostmi překonávají odlitky a výkovky.

Společnost Meltio vznikla v roce 2019 jako společný podnik firem Additec a Sicnova, které se věnovaly vývoji technologie, resp. distribuci vybavení pro 3D tisk. Meltio těží ze strategické podpory společnosti ArcelorMittal, největšího výrobce oceli na světě.

Zvolit si můžete jak samostatnou 3D tiskárnu kovů pro menší a středně velké díly, která je navržena pro průmysl, sama však průmyslovou infrastrukturu nepotřebuje. Nebo můžete o laserové navařování rozšířit svůj CNC stroj a získat tak možnosti 3D tisku i obrábění v jediném procesním kroku. A pokud se nechcete vázat geometrickými a rozměrovými omezeními, osaďte technologii Meltio na konec robotického ramene a tiskněte velké díly z nejrůznějších kovů – od ocelí až po titan nebo inconel.

Společnost 3Dwiser je oficiálním obchodním zastoupením společnosti Meltio pro Česko, Slovensko i Maďarsko.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

3Dwiser s. r. o.
3Dwiser s. r. o.
Přinášíme profesionální řešení z oblasti aditivní výroby (3D tisku) na míru i těm nejnáročnějším požadavkům. Nabízíme kvalitní a prověřené 3D tiskárny a jejich příslušenství, 3D skenery, specializovaný software, spotřební materiály i profesionální služby v čele se zakázkovým 3D tiskem či školeními, servisem a technickou podporou. 3Dwiser s.r.o. je autorizovaným zástupcem značek Ultimaker, Formlabs, Markforged, 3ntr, EnvisionTEC, Builder 3D Printers či CraftUniq.