PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kvůli malé poptávce po vozech Passat chystá VW další odstávku

Automobilka Volkswagen plánuje další odstávku výroby v jedné ze svých největších továren v Německu, důvodem je klesající poptávka po vozech Passat, oznámila dnes firma. Volkswagen už minulý týden uvedl, že v továrně v severoněmeckém Emdenu přeruší provoz od 25. ledna do 3. února a následně ještě 21. února.

„Máme problémy v Anglii, Turecku a Rusku,“ řekl dnes mluvčí podniku. „Poptávka po vozech Passat klesá, nemůžeme vyloučit další odstávku výroby,“ dodal. Závod v Emdenu, který zaměstnává kolem 9000 lidí, podle dnešní zprávy nebude vyrábět ani 16., 17. a 21. února.

Továrna v Emdenu je nyní na pokles poptávky po vozech Passat obzvlášť citlivá. V říjnu totiž ukončila výrobu vozů CC a ještě nespustila produkci nového modelu Arteon, poznamenala agentura Reuters.

Koncern Volkswagen loni navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil celkový prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů. Pravděpodobně tak vystřídal japonského konkurenta Toyota Motor v čele světového automobilového trhu. Součástí Volkswagenu je i mladoboleslavská Škoda Auto.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Iveco znovu překonalo rekordní výrobu

Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic loni vyrobil 3885 vozidel, loňskou produkci překonal o 157 vozů. Loňské výsledky jsou rekordní...

Zavřít