KSRM – nová sada víceúčelových frézovacích nástrojů od Kennametalu

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Nová sada nástrojů KSRM představuje nové víceúčelové řešení od Kennametalu speciální navržené pro aplikace frézování titanu a nerezových ocelí. Jejich konstrukce umožňuje kapsování, kopírování, rampování a ponorné frézování do 1mm fz. Frézy KSRM poskytují konzistentní výkon a výborný odvod třísek s nejnižšími řeznými silami pro hrubovací aplikace.

Všechny břitové destičky KSRM nabízejí  až osm indexovatelných pozic pro rychlé a přesné upínání. Byly navrženy s vysoce pozitivní řeznou geometrií a silnější řeznou hranou pro dosažení nižších řezných sil při obrábění titanu.

Břitové destičky KSRM jsou dostupné v průměrech 12 mm a 16 mm pro KSRM čelní frézy a šroubovací, Weldon a válcové KSRM čelní stopkové frézy. Destičky těchto průměrů jsou nabízeny v SGE a ELE provedení, které jsou první volbou pro aplikace frézování titanu. SGE destičky jsou určeny pro střední a těžké frézovací úlohy, zatímco ELE destičky by měly být používány při nízkých řezných silách s vyloučením tvorby nárůstku na břitu.

K dispozici jsou rovněž břitové destičky s průměrem 20 mm určené pro KSRM čelní frézy. Tyto destičky jsou nabízeny ve třech provedeních. ELF destičky jsou navrženy pro nízké řezné síly s vyloučením tvorby nárůstku. SGF  a SHF destičky jsou určeny pro běžné a těžké hrubování.

Tělesa nástrojů KSRM jsou nabízena jako čelní frézy s vnitřním chlazením a jako stopkové frézy vhodné pro kapsování, rampování, ponorné frézování a spirálovou interpolaci. Všechny jsou opatřeny velkým vybráním pro dokonalé ponoření, rampování a kapacitní odvod třísek. Šroub chráněný proti pootočení dodává vynikající stabilitu při vyšších posuvech  a řezných silách. Anti-rotační komponenty rovněž poskytují osm indexovaných pozic pro 12mm a 16mm břitové destičky. Čelní frézy využívající 20mm břitové destičky jsou navrženy pro hrubování titanu s velkými hloubkami řezu díky pozitivní geometrii břitových destiček. Tyto frézy poskytují šest indexovatelných pootočení a jsou dodávány v průměrech od 60 do 200 mm.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...