PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kovosvit MAS upevňuje pozici na ruském trhu

Současný lídr ve výrobě obráběcích strojů v České republice, společnost Kovosvit MAS, koupila prostřednictvím svého ruského partnera MTE Kovosvit MAS tamního předního výrobce obráběcích strojů společnost Sasta.

Kovosvit MAS se snaží lákat zahraniční partnery i vyváženou reklamní kampaní. Foto: Kovosvit MAS

Kovosvit MAS se snaží lákat zahraniční partnery i vyváženou reklamní kampaní. Foto: Kovosvit MAS

Tímto krokem se stává česko – ruský podnik MTE Kovosvit MAS majoritním vlastníkem společnosti Sasta, která je jedním z významných výrobců obráběcích strojů v Ruské federaci. Podle majitele firmy Františka Komárka chce Kovosvit MAS spolu s ruským partnerem rozšířit své portfolio podnikání o rozvoj a výrobu standardních obráběcích strojů z modelové řady soustruhů. „Ruský podnik Sasta dodává na trh obdobný výrobek a tato akvizice logicky nabízí spojení obou produktových řad těchto obráběcích strojů a následně pak jejich prodej prostřednictvím obchodní sítě naší dceřiné MTE Kovosvit MAS, která sídlí v ruském Azově. Zároveň chceme využít výrobní kapacity Sasta k produkci komponentů na stroje montované v MTE Kovosvit MAS,“ říká František Komárek.

Podle Františka Komárka se nákupem ruské konkurence nejen sníží náklady spojené s vývozem těchto strojů do Ruské federace a států SNS, ale i náklady na samotnou výrobu. Mateřský závod v Sezimově Ústí pak dodá do Sasty některé know-how, jako například rozvinuté technologie a design. Tento typ soustruhu byl v Kovosvitu vyvinut již v 90. letech a je zajímavým obchodním artiklem. Od roku 1996 jich každoročně firma na trh dodá v průměru sto kusů. U těchto soustruhů zákazníci především oceňují extrémní stabilitu, tuhost konstrukce a vysokou životnost.

Tradiční výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS je v současné době jedničkou na českém trhu. Založením společného podniku MTE Kovosvit MAS roce 2012 v ruském Azově si tak postupně zajistil v tomto segmentu výroby prvenství i na tamním trhu. V roce 2014 byly celkové tržby 3,2 miliardy korun, z toho 1 miliardu vykázala dceřiná společnost MTE Kovosvit MAS.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vítkovice IT Solutions získaly prestižní cenu

Prestižní ocenění v oblasti elektronizace státní správy získala v soutěži Egovernment The Best 2015 – MasterCard společnost Vítkovice IT Solutions...

Zavřít